Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen, Antalya'da sunulan sağlık hizmetlerini ve inşası devam eden sağlık yatırımlarını yerinde incelemeye devam ediyor. 

Dikkat! O sorun artıyor... İnsanların soyu mu tükenecek? Dikkat! O sorun artıyor... İnsanların soyu mu tükenecek?

100 YATAKLI OLACAK

Antalya sağlık yatırımları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen, Döşemealtı İlçesi Çıplaklı Mahallesi’nde inşaatı devam eden, 100 yataklı Döşemealtı Devlet Hastanesi şantiyesini ziyaret etti. İnşaatı bitme aşamasına gelen fiziksel gerçekleşme oranı yüzde 90 seviyelerinde olan hastanede, acil servis poliklinikler, hasta servis odaları, ameliyathane ve laboratuvar gibi alanları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

KISA SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Hastanenin kısa süre içerisinde hizmete açılması için gerekli çalışmaların hızlandırılması konusunda da yüklenici firma yetkilileri ile görüşmelerde bulundu. Döşemealtı, modern, ulaşılabilir ve nitelikli bir sağlık kurumuna sahip olacak. Döşemealtı ve çevresine hizmet vermek üzere planlanan ve ilçenin önemli ihtiyacını karşılayacak olan hastane 100 hasta yataklı olarak planlandı. 33 çift yataklı oda, 34 tek yataklı oda, 24 yoğun bakım yatağı (erişkin 12, yenidoğan 12 adet) planlanan hastanede ayrıca 5 hemodiyaliz yatağı, 4 palyatif yatağı, 2 mahkum yatağı ile toplam 135 yatakla hizmet verecek. İnşa edilecek hastane 34 bin 300 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Hastanenin 1 lokal ameliyathane ile toplam 4 ameliyathane, 40 poliklinik odası, 5 diş üniti, 5 röntgen cihazı, 3 ultrason, 1 MR ile hizmet vermesi planlandı. Hastanede 10 adedi engelli olmak üzere, 105 adet açık ve 197 adet kapalı, toplam 302 araçlık otopark yer alacak.

Muhabir: BÜLENT ÖNER