Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşam Merkezi'nde resim eğitimi alan yetişkin kursiyerler, hayata getirdiği 30’dan fazla eserin yer aldığı karma sergide çalışmalarını sergilemenin büyük heyecanını yaşadı. 

ANTALYA’DA SANATIN YAŞI OLMAZ

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan karma resim sergisinin kurdelesini ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, Aktif Yaşam Merkezi'nin resim eğitmeni ressam Çetin Çiğdem, kursiyerler birlikte kesti. Heyecan yaratan sergiye sanatçı ve sanatseverlerin ilgisi de yoğun oldu.

'SANATLA HER YAŞTA UĞRAŞILIR'

ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, 60 yaş üzeri kursiyerlerin fırçalarından çıkan rengârenk eserleri hayranlıkla incelerken, "Sanatın yaşı olmaz. Sanatla her yaşta uğraşılır. Sanat, yetenekleri ortaya çıkarır" dedi, Aktif Yaşam Merkezi'nin resim eğitmeni Çetin Çiğdem ile kursiyerlerini kutladı.

30 ESER YER ALDI 

Ressam Çetin Çiğdem'de kursiyerlerin büyük bir hevesle resim eğitimlerine katıldıklarını, ara vermeden çalıştıklarını, kimi kursiyerin hayallerini, kimi kursiyerin de doğa ve hayvan sevgilerini tuvallerine yansıttıklarını söyledi. Karma sergide yağlıboya çalışması 30 eser yer aldı.  

Kaynak: DHA