Antalya Valisi Hulusi Şahin, son bir ay içerisinde yapılan asayiş ve güvenlik çalışmalarıyla ilgili bir toplantı düzenledi. Toplantıda uyuşturucu ile mücadele, göçmen kaçakçılığı, deniz güvenliği ve trafik gibi konularda bilgiler verildi. Vali Şahin, özellikle scooter kullanımındaki artışın yol açtığı problemlere dikkat çekerek denetimlerin artacağını söyledi.

SCOOTER SÜRÜCÜLERİNE DİKKAT!

Antalya'da son zamanlarda scooter kullanımı oldukça arttı. Bu durum bazı problemleri de beraberinde getirdi. Scooter sürücülerinin trafik kurallarına uymaması, kaldırımlarda hızla gitmesi ve kazalara sebep olması vatandaşların tepkisini çekiyor. Vali Şahin de bu konuda bir uyarı yaparak, "Trafik ile ilgili çalışmalarımızda da bu dönem özellikle kaldırım işgalleri ve e-scooterların yanı sıra motosikletlerin kaldırımlarda ki işgallerine özellikle çalışmalarımızı arttıracağız. Ekiplerimiz çift park, uygunsuz park ve bundan kaynaklanan trafik sıkışıklığına tavizsiz müdahale edecek. Vatandaşlarımızı da bu konuda uyarıyoruz" dedi.

Antalya’da yabancı ve göçmen sayıları! Çok şaşıracaksınız Antalya’da yabancı ve göçmen sayıları! Çok şaşıracaksınız

SCOOTER KULLANIMI YASAKLANMALI MI?

Antalya'da scooter kullanımıyla ilgili problemlerin artması, scooter kullanımının yasaklanması gerektiği tartışmalarını da beraberinde getirdi. Bazı vatandaşlar, scooter kullanımının yasaklanması gerektiğini savunurken, bazı vatandaşlar ise scooter kullanımının denetlenmesi ve kuralların daha sıkı hale getirilmesi gerektiğini savunuyor.

Antalya'daki turistlere büyük şok Antalya'daki turistlere büyük şok

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ