Antalya Şehir Hastanesi ile ilgili o sorun hem hastane çalışanlarının hem muayene olmak için hastaneye giden vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇTI

Geçtiğimiz Mart ayında Antalya Diplomasi Forumu'na katılmak için Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kepez’deki miting sonrası yapımı tamamlanan 1500 yatak kapasiteli Antalya Şehir Hastanesi ve bağlantı yollarının resmi açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a açılış töreninde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşlik etti. Hastane önünde yapılan açılış töreninde konuşan Erdoğan, 1500 yataklı Antalya Şehir Hastanesi’nin vatandaşlarla kaliteli sağlık hizmeti sağlamasının yanında turizme de önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı. 

KEPEZ BELEDİYESİ 11 KİLOMETRE YOL AÇTI

Söz konusu dönemde AK Partili Hakan Tütüncü’nün başkanlık koltuğunda oturduğu Kepez Belediyesi, Antalya Şehir Hastanesi açılışı öncesi, hastanesinin bağlantı yollarının üst yapı eksikliklerini tamamladı. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, şehir hastanesine vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilmesi için bölgedeki imar yollarını geçtiğimiz aylarda ulaşıma açtı. Şehrin dört bir yanından ve şehirlerarası karayolundan hastaneye ulaşımın sağlanabilmesi için bölgede 11 kilometre uzunluğunda bağlantı yolu inşa edildi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİ OTOBÜS HATTI 

Çalışmalarını şehre yapılan yatırımlarla doğru orantılı olarak düzenleyen ve yenileyen Antalya Büyükşehir Belediyesi de açılışı yeni yapılan Antalya Şehir Hastanesi ile ilgili harekete geçen başka bir yerel yönetim birimi oldu. CHP’li Muhittin Böcek yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Antalya Şehir Hastanesi’ne rahat bir şekilde ulaşabilmeleri amacıyla otobüs hatlarında düzenleme yoluna gitti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Müdürlüğü, Antalya Şehir Hastanesi için yeni hatları devreye aldı. 

HEM HASTANE ÇALIŞANLARI HEM VATANDAŞ TEPKİLİ

Gerek inşaatı gerek açılan yollarıyla milyonlarca TL’ye mal olan Antalya Şehir Hastanesi ile ilgili bir sorunsa hastane çalışanlarıyla muayene olmak için Antalya Şehir Hastanesi’ne giden vatandaşları canından bezdiriyor. Antalya Şehir Hastanesi önünde bulunan toplu ulaşım durağı dev yatırım için küçük kaldı. Kapalı alanın neredeyse hiç bulunmadığı otobüs durağı hem sağlıkçıların hem vatandaşların tepkisini çekiyor. Hastanenin açıldığı günden bu tarafa kapasite artırımı yapılmayan durak nedeniyle toplu ulaşım aracını bekleyenler kışın yağmur, yazın ise güneş nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. 

ŞEHİR HASTANESİ ÖNÜNE KAPSAMLI DURAK TALEBİ 

Antalya Şehir Hastanesi önündeki sorundan mustarip olduklarını belirtenlerin başında sağlık çalışanları yer alıyor.  Mesai bitimlerinde evlerine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullandıklarını belirten Antalya Şehir Hastanesi çalışanları, kış mevsiminde yağmur altında kaldıkların, yaz aylarındaysa güneş nedeniyle zorlandıklarını belirtti. Şehir Hastanesi önündeki durağın yetersiz olduğunu aktaran sağlıkçılar, ilgililerin konuyla ilgili harekete geçmesini arzuladıklarını kaydetti. Özellikle mesai saatleri sonunda durakta çok fazla yoğunluk oluştuğuna değinen Antalya Şehir Hastanesi çalışanları, duraktaki kapalı alanların arttırılmasını talep etti. 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU