Eğirdir Gölü'nde neler oluyor? Uzmanlar kolları sıvadı Eğirdir Gölü'nde neler oluyor? Uzmanlar kolları sıvadı

Antalya’da etkili olan şiddetli sağanak yağış nedeniyle oluşan sel afeti, vatandaşlara adeta kâbus yaşatmıştı. Sel felaketinin üzerinden geçen 72 saat sonunda ortaya güzel görüntüler de çıkmaya başladı. Sel sularının neden olduğu çağlayanlar görenlerin için açarken, selin neden olduğu olumsuz anıları da bir nebze olsun sildi.

MASA DAĞI’NDAKİ SEL SULARI ÇEKİLMEDİ

Antalya’daki sel afetinde kentin en fazla yağış olan bölgesi Kepez ilçesi oldu. Metrekareye 280 kilogram yağışın düştüğü ilçede, Masa Dağı bölgesinde sel suları henüz çekilmiş değil. Tarım arazileri ile boş alanları kaplayan sel suları, bölgenin eğimi dolayısıyla akışını sürdürürken ortaya güzel görüntüler de çıkardı.

GÖRENLERİ KENDİSİNE HAYRAN BIRAKTI

Masa Dağı’nda yer alan Çankaya Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarsa işlerine gitmek için koyuldukları yolda güzel bir sürprizle karşılaştı. Seyir terası alanının alt kısmında oluşan çağlayan görenleri kendisine hayran bıraktı. Küçük bir şelale esintisi ile tepelik alandan süzülen sular, kendisini izleyenlerde sel afetinin neden olduğu olumsuz izleri sildi.  

Muhabir: VELİ AKOĞLU