Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde hizmet vermeye devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu girişinde ve bina içerisinin bazı bölümlerinde tadilat kaçınılmaz oldu. 

SGK BİNASININ ALÇI TAVANI ÇÖKMEK ÜZERE!

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasının bazı bölümlerinin acil tadilata alınması elzem. Vatandaşların kuruma girerken korktuğu Sosyal Güvenlik Kurumu’nda alçı tavan çökme üzere. Bina içerisinde de bazı yerlerde duvar betonlarının çürümeye başladığı gözlendi. 

BİNA NEDEN TADİLATA ALINMIYOR?

Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürlüğü hizmet binasının bazı bölümlerinde duvarların çökmek üzere olduğu gözlendi. Kurum girişinde alçı tavanın neredeyse çökmek üzere olduğu SGK’da tadilatın neden yapılmadığı merak konusu oldu. Kuruma gelen vatandaşların dikkatinden kaçmadığı alçı tavanın yıkılması an meselesi. 

ALÇI TAVAN NEDEN ÇÖKER?

Alçı tavan, birçok farklı tasarım seçeneği sunan düz, yuvarlak, dalgalı ve pürüzlü şekilleri olan bir yapıdır. Yapının kullanımı ne kadar kolay olsa da bazen beklenmedik sonuçlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu durumlardan bir tanesi olan alçı tavan düşmesi. Bu durumun nedenlerinin başında malzeme kalitesi geliyor. İşlem yaparken düşük kalitede de alçı kullandıysanız ve kaliteli malzemelerden kaçındıysanız tavan dayanaklığı azalacaktır. Bu nedenle alçı tavan düşebilir. Bunun yanında nem oranının da büyük bir önemi vardır. Eğer ki nem oranı yüksek olan bir odada alçı tavan kullandıysanız alçı zamanla çürüyerek düşmesi söz konusu olur. 
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER