Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Antalya'da yerli ve yabancı ziyaretçiler serinlemek için sahil kesimlerinin yanı sıra farklı alternatiflere de yöneliyor. Konyaaltı'nda yer alan Antalya Akvaryum kompleksi bünyesindeki "Kar Dünyası", tatilcilere yaz aylarında kayak yapıp kar topu oynayabilme imkanı sunuyor.

ANTALYA’DA SICAKTAN BUNALAN BURAYA KOŞUYOR!

Ortam sıcaklığının sıfırın altında eksi 2 derece olduğu eğlence merkezinde ziyaretçiler, bir yandan serinliğin tadını çıkarırken, diğer yandan 3 heykeltıraş tarafından 50 ton buz kullanılarak yapılan buz heykellerle fotoğraf çektirebiliyor. İşletme Müdürü Okan Gürses, 1500 metrekarelik kapalı alanda hizmet verdiklerini söyledi. Eğlence merkezinde kaydıraklar, buz heykeller ve kafeterya kısımlarının bulunduğunu kaydeden Gürses, sıcak havadan bunalan misafirlerin, bir yandan serinliğin keyfini çıkarırken diğer yandan kar topu oynayarak, kaydıraklardan kayarak ya da buz heykelleri fotoğraflayarak zaman geçirdiklerini ifade etti.

SAAT KULESİ, YİVLİ MİNARE, ÜÇKAPILAR BUZDAN HEYKELLERİ 

Ortalama aylık ziyaretçi sayılarının 15 bin civarında olduğunu belirten Gürses, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yaşandığı günlerde ilginin de arttığını ifade etti. Gürses, buz heykellerde Saat Kulesi, Yivli Minare, Üçkapılar gibi Antalya'daki tarihi mekanlar ile dişi kaplan, mamut, iglo gibi kutup temalı eserlere ve özçekim için kullanılabilen figürlere yer verdiklerini anlattı. 

BİZ DE ONLARI AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ

Antalya Akvaryum Genel Müdürü İsmail Arık da sıcak havanın Antalya'nın sermayesi olduğunu ancak sıcak havalarda da mola ihtiyacının doğduğunu kaydetti. Arık, "Kar Dünyası eksi 2 derecede misafirlerimizin serinlemesi, Antalya sıcaklarına daha katlanılır bir ortam bulabilmeleri için oluşturulmuş bir ortam. Biz de onları ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Kaynak: AA