Mayıs ayının son günlerinde Antalya’da gece uykuları sinek vızıltıları karşısında yarıda kalıyor. Yaz aylarını düşünmek bile istemeyen Antalyalılar sinekle mücadelede etkin çalışma yürütülmesini istiyor. Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya'da sivrisinekler adeta kenti istila etti. 

TÜM İLÇELERDE SİVRİSİNEK VE HAŞEREDEN ŞİKAYETÇİ

Antalya'nın 19 ilçesinde de sivrisinek ve haşereler vatandaşları çileden çıkartırken, CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi ise bu isyan karşısında sinek ve haşereyle mücadelede mesai saatlerini artırdı. Kentin tüm ilçelerinde sivrisineklerden dolayı Antalyalılar geceleri uyku uyuyamazken, kente gelen turistler ise sivrisineklerden dolayı isyan etti. CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama konusunda yetersiz kaldığını öne süren vatandaşlar, sosyal medyadan tepki yağdırdı.

Sivri Sinek Ile Mücadele

BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİLER ARTIYOR

Antalya’da havaların ısınmaya başlaması ile birlikte kentin birçok noktasından sivrisinek ve böceklerin artması nedeniyle şikayetler artıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yetersiz ilaçlama yaptığını belirten vatandaşlar çileden çıktı. Kentin birçok noktasında artan sivrisinek ve böcekler mahalleleri adeta istila ederken duruma isyan eden vatandaşlar sosyal medya üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Muhittin Böcek’e yüklendi.

ANTALYA'DA İLAÇLAMA YETERSİZ Mİ KALIYOR?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede bin 500 personel ile sivrisinek ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sivrisinek popülasyonları, insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde ilaçlama çalışmasıyla kontrol altında tutulmaya çalışılıyor. Prof. Dr. Çetin, önceki aylarda yaptığı açıklamaya göre daha olumlu konuştu. Çetin yapılan ilaçlamaların ve çalışmaların işe yaramaya başladığını söyledi. Çetin ayrıca şubat ayında havaların biraz daha soğumasının da sivrisinek popülasyonunun azalmasına etkili olduğunu belirtti. Çetin, sivrisineklerin taşıdığı hastalıkların riskini de gündeme getirerek, Türkiye'de yayılış göstermesiyle gelecek yıllarda bu tür hastalıklarla karşılaşma olasılığının olabileceğine de dikkat çekti. Bu nedenle, ilaçlama ve çevre kontrolüne hız kesmeden devam etmesi gerektiğini söyledi.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER