Muratpaşa ilçesine bağlı Kızılarık Mahallesi'nde yaşadıkları evin kirasını ödeyemedikleri için sokağa atılan aile eşyalarıyla birlikte parkta kalmaya başladı. Ailenin yaşadığı dramın haber olması üzerine yerel yönetimler harekete geçti. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fatma Gül ve ailesi Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı misafirhanelere yerleştirildi. Ailenin eşyaları ise Muratpaşa Belediyesi tarafından güvenli bir alana konuldu. 

BELEDİYELER HAREKETE GEÇTİ
Kiralarını ödeyemedikleri için sokağa atılan Fatma Gül ve ailesine Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi sahip çıktı. Kızılarık Mahallesi'nde kirayı ödeyemedikleri gerekçesiyle sokağa atılan, aile Beş Şehit Parkı'na yerleşti. 16 kişilik ailenin yaşadığı dramı haber yapan Körfez Gazetesi web haber sitesi, yetkililerin harekete geçmesini sağladı. Aileye Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesi sahip çıktı. Aile bireyleri misafirhanelere, aileye ait eşyalar ise bir depoya yerleştirildi. 

NE OLMUŞTU?
Kira fiyatlarının tavan yaptığı Antalya’da bir aile kirasını ödeyemediği için kapı önüne konuldu. 16 kişilik aile çaresiz bir şekilde şehir merkezinde bir parka yerleşti. Aile bireylerinden Fatma Gül, bir hafta önce evden çıkarıldıklarını ifade etmişti. Çaresiz aile eşyalarıyla birlikte Güllük Caddesi üzerinde yer alan Beş Şehit Parkı'na yerleşti. Bir hafta önce biriken kira ödemesini yapamadıkları için evden çıkarıldıklarını anlatan Fatma Gül, kış günü çaresiz bir şekilde sokakta kaldıklarını dile getirmişti. Parkın ortasında kalan Fatma Gül'ün ailesine, çevrede bulunan vatandaşlar yemek yardımında bulunmuştu. 

Antalya'da elektrik kesintisi: 27 Şubat Salı günü kesinti uygulanacak ilçelerin tam listesi... Antalya'da elektrik kesintisi: 27 Şubat Salı günü kesinti uygulanacak ilçelerin tam listesi...

Muhabir: BÜLENT ÖNER