Antalya'nın Kumluca ilçesi, 25. Tarım ve Seracılık Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Kumluca ve çevre ilçelerden festivale katılan kadınlar, Kumluca Şehir Stadı'nda düzenlenen yarışmalarda kıyasıya mücadele etti.

KASALAR TAŞINDI HALATLAR ÇEKİLDİ

Domates kasası taşıma yarışmasında, 3 dakikada 24 domates kasası taşıyan Zeynep Keyikçi birinci, 21 domates kasası taşıyan Hatice Işık ikinci, 17 domates kasası taşıyan Hörü Alkan üçüncü oldu. Domates yeme yarışmasında da 3 dakikada 1 kilo 362 gram domates yiyen Ayşegül Aydın birinci, 1 kilo 216 gram domates yiyen Ayşe Akyürek ikinci, 1 kilo 178 gram domates yiyen Mefaret Ünal ise üçüncü sırada yer aldı.

Bu fideleri diken gülüyor, yiyen ağlıyor! Tescilli biberin dikimi başladı Bu fideleri diken gülüyor, yiyen ağlıyor! Tescilli biberin dikimi başladı

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

8 takımın katıldığı halat çekme yarışmasında ise finalde Kumluca Belediyesi takımıyla karşılaşan Kaşlılar takımı, zorlu mücadeleyi kazanarak şampiyon oldu. Yarışmalar, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışma sonunda başarılı olan kadınlara, protokol üyelerinin eşleri tarafından çeşitli ödül ve hediyeler verildi. Etkinlikte, Kumluca Belediyesi tiyatrocuları Uğur Duran ve Mehmet Karakaya kısa oyun sergiledi, müzisyen Tuğba Karakuş konser verdi.

Kaynak: AA