Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede evsel atıkların dışında atıl durumda olan ürünlerin çöp konteynırlarına atılmasından rahatsız. Belediye yetkilileri Antalyalıları uyararak çöp konteynırlarına evsel atıkların dışında diğer atıkları atmamaları için uyarıda bulundu.

ANTALYA'DA TEMİZLİK İŞÇİLERİNİ ÇİLEDEN ÇIKARTAN DURUM 

Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilçe genelinde yer alan çöp konteynırlarına evsel atıkların dışında eskimiş eşyaların yola saçılmasına karşı uyarıda bulundu. Evlerde kullanılmayan eşyaların konteynırlara atılmamasına isyan eden temizlik işçileri ve belediye yetkilileri bu konuda vatandaşları uyardı. 

Çöp Atan Vatandaş

ÇÖPLER VARİLLERE ATILMAYARAK YOLA SAÇILIYOR

Evlerde eskimiş ve kullanılmayan çok sayıda ürünün çöp konteynırlarına atmak yerine yollara ve kaldırımlara saçıldığını ifade eden belediye yetkilileri, atılan bu eşyaların çöp kamyonlarına sığmadığını ifade etti. Kullanılmayan kanepeler, sehpalar, halılar ve elektronik cihazları gelişi güzel çöp konteynırlarının yanına bırakan duyarsız vatandaşlar temizlik işçilerini isyan ettiriyor. 

MURATPAŞA BELEDİYESİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilçede yaşayan vatandaşların çöp konteynırlarına evsel atıkların dışında başka atıkları atmamaları istendi. Yapılan o açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu görüntü Muratpaşa’ya hiç yakışmamakta ayrıca çalışma arkadaşlarımızın rutin görevlerini aksatmalarına sebep oluyor."

Muhabir: BÜLENT ÖNER