Antalya’da 9 günlük Kurban Bayramı tatilini vatandaşların huzur içinde geçirmeleri için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü başta olmak üzere Emniyet Müdürlüğüne bağlı tüm birimler teyakkuz halinde.

ASAYİŞ VE DİĞER BİRİM EKİPLERİ İŞ BAŞINDA

Antalya’da 15 Haziran tarihinden bu yana şehir giriş-çıkışları başta olmak üzere şehir genelinde kalabalık alanlarda polis denetimleri aralıksız sürüyor. Vatandaşların 9 günlük tatili huzur ve güven içerisinde geçirmelerine yönelik başlatılan çalışmalar devam ediyor. Yapılan denetimlerde araması bulunan veya kabahatlar kanununa aykırı hareket edenler hakkında işlem yapıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada çalışmaların tatilin son gününe kadar hız kesmeden devam edeceği dile getirildi.

TRAFİK EKİPLERİ KAZASIZ BİR TATİL İÇİN GÖREVDE

Antalya’da Kurban Bayramı tatili sürecince trafik akışının daha düzenli ve güvenli olması için şehir içi ve şehir dışı trafik birimleri tarafından 24 saat esasına göre çalışma yapılıyor. Ekipler sürücülerin sıklıkla yaptığı kural ihlallerinden emniyet kemeri, aşırı hız, araç kullanırken cep telefonu kullanımının önlenmesi için uygulamalara ağırlık veriyor. Yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda büro personeli takviyesiyle yaya devriyeler görevlendirildi, Otogar Kontrol Noktalarında denetimler arttırılarak, Trafik ve Asayiş Birimleri ile koordineli biçimde trafik düzeni ve güvenliği sağlanacak.

Muhabir: BÜLENT ÖNER