Antalya Uygular Derneği tarafından düzenlen piknik etkinliğinde Türk Dünyasının temsilciler bir araya geldi. Sarısu Piknik Alanı'nda düzenlenen etkinliğe, Antalya ve çevresinde yaşayan Uygurlular yoğun katılım gösterdi. Piknik pek çok renkli görüntüye sahne oldu.

TÜRK DÜNYASI ANTALYA’DA PİKNİKTE BULUŞTU

Antalya Uygurlar Derneği, düzenlediği piknik şöleniyle Türk Dünyasını bir araya getirdi. Ailelerin ve çocukların da katıldığı etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Sarısu Piknik Alanı'nda düzenlenen etkinliğe, Antalya ve çevresinde yaşayan Uygurlular yoğun katılım gösterdi. Etkinlikte Uygur Türkleri, geleneksel kıyafetleri, türkü ve danslarıyla kendi kültürlerini tanıttı. Açık havada yapılan şölende Uygurluların geleneksel yemek ve tatları sunulurken, farklı aktiviteler gerçekleştirildi. Piknikte Çocuklar ve aileler doyasıya eğlendi. Etkinliğe, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet ÜnlüKonyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday, Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi ve Lider Kadınlar Platformu Başkanı Zera Vareldzhi, Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Akdeniz Temsilciliği Başkan Yardımcısı Dr.İbrahim Hasanoğlu, Antalya Kırgız Derneği Başkan Yardımcısı Nazire Erdoğan, pek çok derneğpin başkanı katıldı.

AKM'de anlamlı konser! Öğrenciler söyledi, veliler mest oldu AKM'de anlamlı konser! Öğrenciler söyledi, veliler mest oldu

“TÜRK DÜNYASI İLE İLİŞKİLERİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ”

Bütün Türk dünyasının Antalya’da bir araya geldiği piknikte konuşan Antalya Uygurlar Derneği Başkanı Yarmuhammet Tokhtıev’in ya; “Piknik şölenimize eşlik ederek bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Uygur Türkeri’nin kültürel ve ailevi değerlerini komşularımıza sunmak, Antalya da yaşayan Uygur toplumumuzun dertlerini dinlemek sorunların çözüm odaklı yol haritalarını oluşturuyoruz. Türkiye ve Türk Dünyası ile ilişkilerimizi güçlendiriyoruz” dedi.


 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP