Antalya Emniyet Müdürlüğü görevlileri gerçekleştirdikleri operasyon kapsamında Gazipaşa, Kemer, Kumluca, Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan 14 şüpheli yakalandı. 

EVLERİNDE ÖZEL DÜZENEK KURMUŞLAR...

Gözaltına alınan şüphelilerin evinde oluşturduğu özel düzenek ile uyuşturucu madde yetiştirdiği ortaya çıktı. Şüphelilerin evde kurdukları düzenek ise şaşkınlık yarattı. Özel ışık ve havalandırma sistemi kuran şahıslar,  50 kök kenevir bitkisi yetiştirdiği ortaya çıktı. 

ANTALYA'NIN 5 İLÇESİNDE EŞ ZAMANLI OPERASYON YAPILDI

Gazipaşa, Kemer, Kumluca, Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde yapılan operasyon kapsamında şahıslar ev içerisinde kurdukları özel düzenek ile uyuşturucu madde imalatında kullanılan bitkiler ele geçirildi. Operasyon kapsamında uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan 14 şüpheli yakalandı. Eminyet Müdürlüğü'nün operasyonla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Emniyet Müdürlüğümüz birimlerince uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi, uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik Gazipaşa, Kemer, Kumluca, Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda yapılan çalışmalarda; 

  •  1.000 adet sentetik ecza ile çeşitli türlerde narkotik madde,

  •  50 kök kenevir bitkisi, 

  •  13 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat,

  •  2 adet hassas terazi,

  •  1 adet tabanca ve fişekler,

  •  Uyuşturucu madde yetiştirmek için kullanılan düzenek ve malzemeler ile

  •  Çeşitli elektronik cihazlar ele geçirildi. 

“Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti”  suçundan yakalanan 14 şahıstan 10’u sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı. İlimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yürütülen çalışmalar aynı kararlılıkla aralıksız bir şekilde devam edecektir.  

Eski emniyet müdürü gizli geçitte yakalandı! Eski emniyet müdürü gizli geçitte yakalandı!

Kaynak: HABER MERKEZİ