Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Antalya'da hava sıcaklıkları önümüzdeki hafta sonuna kadar mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredecek. Meteorolojik değerlendirmelere göre 37-45 derece arasında olması beklenen hava sıcaklıkları, özellikle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar için risk oluşturabilir.

GÜNÜN BU SAATLERİNE DİKKAT! 

Valilik tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları konusunda uyarı yapıldı. Açıklamada ayrıca, tedbirli olunması ve bol su içilmesi de tavsiye edildi. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle Antalya'da yaşayan vatandaşların bu uyarılara dikkat etmeleri ve gerekli tedbirleri almaları önemli.

İşte açıklamanın tamamı;

"Meteorolojik Uyarı

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; halen mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar daha da artacağı ve mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği Antalya'da hava sıcaklığının 37-45  (°C) arasında olacağı  tahmin edilmektedir.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları önemle rica olunur. "

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ