Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Türkiye'nin ilk ve tek hobi festivali 'HobiFest 2024', Antalya'ya renk kattı. 70 hobi kulübünün katıldığı festivalde, Antalyalılar dolu dolu bir hafta sonu yaşadı.

HOBİ SEVERLER BULUŞTU

Doğa sporları kulüplerinden klasik otomobil kulüplerine kadar 70 farklı hobi kulübünün katıldığı HobiFest 2024'te, her yaştan Antalya'lı hobi tutkunları bir araya geldi. Katılımcılar, kendi hobilerini tanıtırken, diğer hobiler hakkında da bilgi edinme imkanı buldu.

HEYECAN VERİCİ ETKİNLİKLER

Festivalde motosiklet, bisiklet, dağcılık, su sporları, tenis, doğa ve macera sporları gibi birçok alanda etkinlikler düzenlendi. Yarış dronları gösterisi, bisiklet yarışmaları, ok atma müsabakaları, Enduro Motor Sporları kulübü tarafından çocuklara kros motor sürüş eğitimleri ve Jandarma Arama Kurtarma köpekleri gösterisi gibi heyecan verici etkinlikler Antalyalılara keyifli anlar yaşattı.

KONSERLERLE EĞLENDİLER

HobiFest 2024'ün son gününde ise festivale katılanlar dans gösterileri ve konserlerle doyasıya eğlendi. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Genç Sahne Konseri, Dance Of Life Halk Oyunları gösterisi, VoSahne ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası konserleri Antalyalılara unutulmaz bir kapanış gecesi yaşattı.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI GÜRBÜZ'DEN TEŞEKKÜR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, festival alanını ziyaret ederek hobi kulüplerini tebrik etti. Gürbüz, hobi kulüplerine katılımlarında dolayı plaket takdim ederek, "Antalya'mızın kültür ve sanatına katkıda bulunan hobi kulüplerimize teşekkür ederiz. HobiFest 2024'ün bu yıl da büyük ilgi görmesi bizleri mutlu ediyor. Gelecek yıllarda da festivali daha da büyütmeyi hedefliyoruz." dedi.

ANTALYALILARDAN YOĞUN İLGİ

HobiFest 2024'e yoğun ilgi gösteren Antalyalılar, festivalde keyifli vakit geçirmenin yanı sıra yeni hobiler keşfetme imkanı da buldu. Festivale katılan vatandaşlar, "HobiFest 2024 çok güzel bir festival olmuş. Her yıl bu festivalin düzenlenmesini istiyoruz." şeklinde konuştular.

Hobifest 2024 Dolu Dolu Geçti (

Kaynak: BÜLTEN