Antalya Kepez ilçesinde çitle çevrili bir fabrikanın çatı izolasyon malzemelerinin yanması paniğe neden olurken yangından yükselen dumanlar ise gökyüzünü kapladı. Ekiplerin 45 dakikalık çalışmasıyla yangın söndürülürken maddi hasar meydana geldi. Ekiplerin yangının çıkışıyla ilgili çalışması devam ediyor

ANTALYA’DA YANGIN PANİĞİ 

Yangın, saat 10.00 sıralarında Antalya'nın Kepez İlçesi Avni Tolunay Mahallesi 4524 Sokak üzerinde meydana geldi. Çitle çevrilen ve bir fabrikaya ait çatı izolasyon malzemelerinin yandığını gören vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Vatandaşlar itfaiye ekibi gelene kadar yangın tüpleri ve hortumlarla alevlere müdahale etmeye çalıştı. 

AĞIR MADDİ HASARLAR MEYDANA GELDİ 

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, yaklaşık 15 dakikalık çalışmanın ardından yangın kontrol altına almayı başardı. Çatı izolasyon malzemelerinin yanması sonucu meydana gelen duman gökyüzünü kaplarken, dumanlar şehrin bir çok noktasından görüldü. Yangın, ekiplerin 45 dakikalık çalışmasıyla söndürülürken maddi hasar meydana geldi. Ekiplerin yangının çıkışıyla ilgili çalışması devam ediyor.

Kaynak: DHA