Konyaaltı Belediyesi, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlamak adına HayatPark'ta "Yerel Üretici Pazarı" düzenledi. Bu pazar, bölgede yetişen özgün ürünlerin yerel çiftçiler tarafından tüketiciyle buluştuğu bir platform olarak hizmet verdi.

YEREL ÜRETİCİYLE TÜKETİCİYİ BULUŞTURAN PAZAR 

Yerel üreticilere destek olma amacıyla düzenlenen bu etkinlik, Konyaaltı'nın kırsal mahallelerinde faaliyet gösteren yerel çiftçilerin ürettiği ürünlerin sergilendiği bir platform sundu. Portakaldan domatese, biberden Çandır fasulyesine ve Doyran patlıcanına kadar çeşitli yerel ürünlerin satışa sunulduğu bu pazar, tüketicilerin ilgisini çekti. Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, yerel üretici pazarında üreticilerle bir araya gelerek, "Yerel çiftçiye ve ürünlere dikkat çekmek için oluşturduğumuz bu pazar, tüketicilerle yerel üreticilerin buluşma noktası oldu" dedi. Vatandaşların "Pazarımıza gelin, yerel üreticiyi destekleyin" çağrısına olumlu yanıt vermesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

'Makam odasına sıkışmayacağım' demişti! Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan yine vatandaşla beraber 'Makam odasına sıkışmayacağım' demişti! Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan yine vatandaşla beraber

BAŞKAN KOTAN'DAN YEREL ÜRETİCİYE DESTEK SÖZÜ 

Başkan Kotan, yerel üreticilere sağlanan her türlü destekin üretim ve yerel ürünlerin korunması açısından büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Yerel çiftçiyi desteklemek ve tarımsal üretimi teşvik etmek önceliklerimiz arasında. Bu doğrultuda önemli projeleri hayata geçirme gayretindeyiz. Yerel üreticilere verdiğimiz destek, onların kalkınmasına ve yerel ürünlerin devamlılığının sağlanmasına katkı sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi- Bülten