Antalya 'da seradaki domatesi yüklemek için kamyonetle yol kenarında duran aileyle 'yol verme' konusunda tartışan bir kişi, yarım saat sonra olay yerine dönerek tabancayla ateş açtı. Şans eseri kimse yaralanmazken, mermiler kamyonete isabet etti. Olay yerinden kaçan saldırgan sürücü, polis tarafından aranıyor.

YOL VERME TARTIŞMASI SİLAHLI KAVGAYA DÖNÜŞTÜ 

Konyaaltı İlçesi'ne bağlı Sarısu Mahallesi 167 Sokak üzerinde dün akşam meydana gelen olayda çiftçilikle uğraşan kamyonetin sahibi 47 yaşındaki Ali Nart, eşi ve çocuklarıyla yol üzerinde bulunan serasındaki domatesleri kamyonetine yüklemek için geldi. Kamyonetini oğlu 23 yaşındaki Yaşar Can Nart'a veren baba, serasına girdi. Bu sırada kimliği belirsiz bir kişi yol kenarında kamyoneti ile duran Yaşar Can'ın arkasına otomobiliyle durdu. Selektör yapan kişi, Yaşar Can ile 'yol verme' konusunda sözlü tartışma yaşadıktan sonra ayrıldı. Yarım saat sonra tekrar dönüp gelen sürücü, kamyonete doğru tabancayla 5 el ateş eti. Mermilerden 3'ü, aracın camına, kabinine ve kasasına isabet etti. Ailenin olay anında serada olması, olası bir faciayı da önlerken kamyonette maddi hasar meydana geldi. Ailenin 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramasıyla olay yerine polis ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Polis, otomobiliyle olay yerinden ateş edip kaçan şüpheli kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

"BELANI BİZDEN BULMA"

Yaşar Can Nart, "Arabam park halindeydi, hareket etmiyordum. Bana 4- 5 kez selektör yaptı. Ben de bana hareket etmem için yapıyor sandım. Ben de gitsin diye ona 2 kere selektör yaptım. Sonra adam yanıma durdu, tartıştık. 'Belanı bizden bulma' dedik. Adam bindi gitti, yanında çocuğu vardı. Yarım saat sonra tekrar geldi. Silah sıktı. Sonra gitti" dedi.

Kaynak: DHA