Antalya’da 2009 yılından bu tarafa CHP’li başkanlar tarafından yönetilen Konyaaltı Belediyesi ekonomik olarak çökme noktasına geldi. Personel maaşlarını dahi ödeyemez duruma gelen ilçe belediyesinde başkan ve başkan yardımcıları mali tablo düzelene kadar aylıklarını almama kararı verdi. 

BAŞKAN KOTAN VE YARDIMCILARI MAAŞ ALMAYACAK

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, personelle yaptığı toplantıda belediyenin mali durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Kotan, “Ciddi bir borç yükümüz var. Elimizden geleni yapıyoruz. Maaşlarınızın bir kısmını bugün yatıracağız. Kalanı ise ay sonunda yatırılacak. Tüm çalışanlar maaşlarının tamamını alana kadar ben ve başkan yardımcılarım da maaş almayacağız. Anca beraber kanca beraber arkadaşlar” dedi. 

GECE-GÜNDÜZ HESAP YAPIYORLAR

Mazbatayı aldıktan sonraki süreçte tasarruf tedbirlerine başvurulduğunu belirten Başkan Kotan konuşmasının devamında, “Ciddi bir borç yükü var. Kamulaştırmasız el atmalardan kaynaklı ve piyasaya olan borçlardan dolayı borç yükümüz çok fazla. Tasarruf ve ödeme planlarını oluşturmak için bir buçuk aydır gece gündüz çalışıyorum. Sabah saat 08.00’de gelip gece saat 12.00’de belediyeden çıkıyorum. Başkan yardımcılarımız da müdürlerimiz de bu süreçte özveriyle çalışıyorlar. Konyaaltı Belediyesi’ni fabrika ayarlarına döndürene kadar da bu şekilde gece gündüz çalışmaya devam edeceğim” ifadelerine yer verdi. 

Antalya’da seçimi kaybeden AK Parti sahaya indi! Antalya’da seçimi kaybeden AK Parti sahaya indi!

İŞÇİ ÇIKARMAK ZORUNDA KALDILAR

Belediyede ciddi anlamda personel fazlalığı bulunduğunu, bununla alakalı da zorunlu olarak bazı personelin işten çıkarıldığını dile getiren Başkan Kotan, “Üzülerek söylüyorum ki bazı çalışma arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bunun için onlardan gerçekten özür diliyorum. Ama en son çare buydu. İhalelerden çekildik ya da ihaleleri azalttık. Gelen suyun bile hesabını yapmaya başladık. Hizmet verdiğimiz noktalardaki ücretleri bir nebze olsun artırma yoluna gittik. Araçları havuzlara çektik. Müdürlerimizden tasarruf tedbirleri ile alakalı destek istedik. Birçok konuda tasarrufa gittik. Son olarak çalışma arkadaşlarımızla alakalı kararlar almak zorunda kaldık. Biriken borçlar sebebiyle belediye artık bu mali tabloyu kaldıramayacak durumda” diye konuştu.

KONYAALTI’NDA HİZMETLER AKSAMAYACAK

Kotan konuşmasının sonunda şunları söyledi:

“Çalışma arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmaktan ziyade neler yapabiliriz noktasında bir aydır direniyoruz. Bu sorunun sebebi ben değilim, benimle gelen siyasi arkadaşlarım da değil. Ama bu işi biz çözeceğiz. Gerekirse beş ay maaş almam. Sizin geç de olsa maaşlarınızı öderim. Sizden sadece işinize motive olmanızı istiyorum. Biz Konyaaltı halkına hizmet ediyoruz, çalışmalarımıza özveri bir şekilde devam edelim. Bu süreci hep birlikte aşacağız ve Konyaaltı halkımıza hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” 


 

Kaynak: KONYAALTI BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ