Manavgat'ın elektrik kesintisi: 25 Nisan Perşembe günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi... Manavgat'ın elektrik kesintisi: 25 Nisan Perşembe günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi...

Antalya'da bir özel eğitim okulunda eğitim gören orta ve ağır engelli grubundaki özel öğrenciler, bir eğlence merkezinin ev sahipliğinde düzenlenen otizm farkındalık etkinliğinde doyasıya eğlendi.

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL KARŞILAMA

Otizm Farkındalık Ayı kapsamında Muratpaşa ilçesindeki bir özel okulda eğitim gören özel çocuklar, bir eğlence merkezinin ev sahipliğini yaptığı etkinliğe katıldı. Otizm farkındalık etkinliğe katılan özel öğrencileri tema parkın girişinde rengarenk kostümlerle neşeli gösteri ekibi karşıladı. Sürpriz gösteriyle sahneye çıkan gösteri ekibini özel öğrenciler hayranlıkla izledi. Etkinliğin devamında ise IceCream şov gibi renkli gösterilerle eğlenen özel öğrenciler için tema park stadyumunda su gösterileri yapıldı. Özel öğrenciler, yapılan ikramlarla da günün tadını çıkardı.

ÖĞRENCİLER KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİ

Okulun Müdürü Davut Yıldız, Kültür Turizm il Müdürlüğü'nün katkılarıyla bir eğlence merkezinin özel öğrencilere kapılarını açtığını anlattı. Nisan ayının otizm farkındalık ayı olduğuna dikkati çeken Yıldız, “140 kişilik grubumuzla birlikte özel öğrencilerimiz yunus gösterisi izledi ve maskotlar eşliğinde tema parkta keyifli bir gün geçirdi. Son yıllardaki verilere göre dünyada 36 doğumda 1 görülme sıklığı ile hızlı bir artış gösteren otizme kırmızı giyerek dikkat çektik. Hem çocuklar için farklı bir deneyim hem de toplumsal farkındalık etkinliği gerçekleştirilmiş oldu" dedi.

Kaynak: DHA