Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek sosyal belediyecilik projelerinden birini daha hayata geçirdi. Antalya'da yaşayan, yıllarca çalışmış ve ülkesine hizmet etmiş emekliler için devrim niteliğinde bir proje hayat geçirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından İsmet İnönü Kent Meydanı ve Düden Park’ta açılan Emekliler Kahvesi yılların yorgunluğu olan emekli vatandaşların uğrak yerlerinden biri oldu. 

EMEKLİLERE ÇAY VE SU BURADA ÜCRETSİZ!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim projesi olarak hayat geçirdiği "Emekli Kahvesi Projesi" sayesinde birçok emekli bu kahvelerde gazete ve kitaplarını okurken yanlarında bedava çay ile kahvelerini içebiliyor. Bunların yanında evlere kapanmak yerine burada vakit geçiren emekliler bu kahvede yeni insalarla tanışıp, dostluklar kurup, sosyalleşebiliyorlar. 

EMEKLİLER BÜYÜKŞEHİR HİZMETİNDEN MEMNUN 

Emekliler mennuniyetlerini google üzerinden kahvelere yüksek puan vererek dile getirdi. Puan vermenin yanında yorumlar da yapan emeklilerin hemen hemen hepsi Emekliler Kahvesi'ndeki hizmetten ne kadar memnun olduklarını belirtti. Olumsuz yorum yapanlar ise hizmetten dolayı değil, Emekli Kahveleri'nde oluşan yoğunluktan dolayı yer bulamadıklarına dikkat çektiler.   

EMEKLİ KAHVELERİ'NİN ADRESLERİ 

Antalya’daki emekliler evlerine kapanmak yerine buradaki hizmetler faydalanarak zaman geçirmelerine olanak sağladığı için Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Muhittin Böcek’e teşekkürlerini iletirken aynı zamanda bu projeden ne kadar memnun olduklarını dile getirdiler. Antalya'da emekli vatandaşların adeta akın etitği Emekliler Kahvesi'nin şehir merkezinde yer alan şubesi İsmet İnönü Kent Meydanı'nda yer alıyor. Emekliler Kahvesi'nin diğer şubesi ise Antalya'nın en ünlü ve sakin yerlerinden olan Düden Park'ta ziyaretçilerini bekliyor. Emekliler Kahvesi sabah saat 09.00 ile akşam 18.00 arası hizmet veriyor.    


 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP