Antalya'da emeklilerin dört gözle beklediği haber geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerini bugün itibarıyla ödemeye başladı. SGK'den yapılan açıklamaya göre, SSK kapsamında gelir ve aylık alanlardan maaş ödeme günü ayın 17 ve 18'i olanların bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırıldı.

Antalya’da fiyatları yüzde yüz arttı! Yüksek fiyatlara rağmen talep yüksek Antalya’da fiyatları yüzde yüz arttı! Yüksek fiyatlara rağmen talep yüksek

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Maaş ödeme günü ayın 19, 20, 21 ve 22'si olanlara yarın, 23, 24, 25 ve 26'sı olanlara ise 4 Nisan'da ikramiyeleri ödenecek. Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların tamamına 5 Nisan'da ödeme yapılacak. Emekli Sandığı kapsamında gelir ve aylık alanlardan maaş ödeme günü ayın 1 ve 2'si olanlara da bayram ikramiyeleri ödenmeye başlandı. Maaş ödeme günü 3, 4 ve 5'i olanlara ise 3 ile 5 Nisan arasında ikramiyeleri ödenecek.

Emekli Promosyon (1)

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu bankaları aracılığıyla emekli maaşı alanlara 8 ile 12 bin lira arasında maaşına göre promosyon ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Peki banka promosyonları ne kadar maaş promosyonu ödemesi yapıyor? ING Bankası maaşını kendisine taşıyan emeklilere 15 bin liraya varan promosyon verirken, Yapı Kredi Bankası 12 bin liraya varan nakit promosyonu sunuyor. Garanti Bankası ise maaşını kendilerine taşıyan emeklilere 7 buçuk bin liraya varan nakit promosyona ek, kredi kartı ile 500 lira harcamaya bin lira bonus fırsatı veriyor.

Kaynak: AA