Antalya'da vatandaşların kahve hazırlamakta kullandığı makine tercihi belli oldu! Türk kahvesi hazırlayan makineler birincilik koltuğundan inerek yerini çok fonksiyonlu kahve makinelerine bıraktı. Antalya'da kahve makineleri satan bir işletme ise yaptığı açıklamalarla bu durum doğruladı. O işletmenin açıklamalarına göre Türk kahvesi makineleri hala revaçta ancak ilgi filtre kahve, espresso ve otomatik kahve makinelerine kaymış durumda. 

1 MİLYONUN ÜZERİNDE SATTI

Söz konusu işletmenin otomatik Türk kahvesi makinesi satışları adet bazında 1 milyonun üzerine çıkarken, satışların büyüme hızı yıllık bazda yüzde 30 oldu. Espresso/otomatik kahve makineleriyse adet bazında 300 bini aşarken, yılda yüzde 120’nin üzerinde bir satış büyümesi kaydetti. Otomatik kahve makinelerinin satışıysa cirosal olarak yıllık yüzde 300’ün üzerinde bir büyüme gösteriyor. Son açıklanan veriler, otomatik kahve makinesi satışlarının yıllık olarak otomatik Türk kahvesi makinesinden en az yüzde 50 oranında daha fazla ciro yaptığını ortaya koyuyor. 

BARİSTA ALANINDAKİ MAKİNELERİ

Tüketici eğilimlerini yakından takip eden işletme, Türkiye’deki 98 mağazasından 65’inde konumlandırdığı barista alanlarıyla müşterilerine otomatik kahve makinelerini deneme olanağı sunarak tüketici elektroniği perakendeciliğinde fark oluşturuyor. Barista alanları, en kaliteli kahve keyfini evinde yaşamak isteyen tüketicilere hitap edecek şekilde düzenleniyor. Barista alanındaki makinelerde kahve çeşitleri en taze ve sıcak haliyle denenebiliyor. Bu sayede müşteriler, satın almak istedikleri kahve makinesinin tüm özellikleri, kalitesi ve nasıl çalıştığıyla ilgili derinlemesine fikir edinebiliyor. 

Antalya En Çok Hangi Kahveyi Tercih Ediyor 2

Kene kabusu geri döndü! Erzurum'da 1 kişi hayatını kaybetti Kene kabusu geri döndü! Erzurum'da 1 kişi hayatını kaybetti

ANTALYA’DA EN ÇOK FİLTRE KAHVE İÇİYOR

Antalyalı tüketicilerin, Türk kahvesi makinelerine büyük rağbet gösteriğine dikkat çeken işletme esas ilginin filtre kahve, espresso gibi otomatik kahve makineleri olduğunu açıkladı. Antalya başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Bursa, Mersin, Tekirdağ, Adana, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Samsun, Balıkesir, Van, Isparta ve Afyon’daki mağazalarında barista alanlarıyla hizmet vermeye ve bu hizmeti tüm mağazalarında tüketicilere sunmak için çalışmalarına devam ediyor. 


                

Kaynak: İHA