Bursa'nın Karacabey ilçesinde, yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, Yaren Leylek ve Adem Amca'nın hikayesini 13 yıldır belgeliyor. Şimdi ise, 'Doğaya Kanat Açtık' projesi kapsamında çocuklarla Antalya'da buluşmak için hazırlanıyor.

YABAN HAYATI DOĞA FOTOĞRAFÇISI ANTALYA'DA

Alper Tüydeş, 'Doğaya Kanat Açtık' projesiyle Antalya'da 'Gerçek Doğa Hikayeleri Buluşması' adlı etkinlikte fotoğrafseverlerle buluşacak. Tüydeş'in merak ve tutkusuyla dolu yolculuğu, iki yıl önce başlattığı 'Doğaya Kanat Açtık' projesiyle yeni bir boyut kazandı. Bu proje, doğanın güzelliklerini ve hassasiyetini insanlara aktarmayı amaçlıyor.

Alper Tüydeş

Antalya, Mersin ve Muğla’ya uyarı! Olağanüstü alarm verildi Antalya, Mersin ve Muğla’ya uyarı! Olağanüstü alarm verildi

PROJE KAPSAMINDA DOĞADAN İLHAM ALINAN ETKİNLİK

Antalya'daki buluşma, proje kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerden biri. Alper Tüydeş, çocuklara doğaya duyarlılık ve sevgi konularında ilham verirken, onlara doğal yaşamın değerini anlatarak bilinçlendiriyor. Buluşma aynı zamanda, çocukların doğa ile bağlarını güçlendirmeleri ve doğal yaşamı keşfetmeleri için bir fırsat sunuyor. Etkinliğe katılan çocuklara imzalı bir hediye verilerek, doğaya olan sevgi ve saygının önemi vurgulanıyor.

DOĞA SEVGİSİNİ ÇOCUKLARA AŞILAYACAK 

Proje kapsamında onlarca şehirde yüzlerce farklı noktada 373 farklı kuş türünü fotoğraflayan Tüydeş, çocuk atölyeleriyle de Gerçek Doğa Hikayeleri başlığı altında etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerde, doğada edindiği gözlemleri video ve fotoğraflarla eğlenceli bir şekilde çocuklara ve ailelere aktarıyor. Buluşma, 18 Mayıs Cumartesi günü Antalya Başaran mağazasında gerçekleşecek. Herkese açık ve ücretsiz olan etkinlikte, Tüydeş saat 11.00'deki buluşmada katılan tüm çocuklara imzalı Mevsim Kuşları kitabını hediye edecek. Bu etkinlik, çocukların kuşlarla tanışma ve yaşam alanlarını öğrenme fırsatı sunuyor."

Kaynak: DHA