Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin gençlere yönelik önemli projelerinden biri olan "Likya Şehirlerarası Gençlik Değişimi Programı"nın ikinci buluşması heyecanla gerçekleşti. Bu kapsamda, Başkent Gençlik Meclisi'nden 50 genç, Antalya'da bir araya gelerek üç gün boyunca keyifli ve dolu dolu bir programda yer aldı.

GENÇLER BİRBİRLERİNİ TANIDI, KÜLTÜRLERİ PAYLAŞTI

Başkentli ve Antalyalı gençler, atölye çalışmaları, kültür gezileri, eğlenceli oyunlar ve toplantılara katılarak hem birbirlerini tanıma hem de farklı şehirlerin kültürlerini keşfetme imkanı buldu. Özellikle "Yerel gençlik politikaları gençlerin güçlendirilmesi ve bu politikaların geliştirilmesi" temasıyla gerçekleştirilen kampta, gençler, kendi şehirlerindeki deneyimlerini paylaşarak ufuklarını genişletme ve yeni bakış açıları kazanma fırsatı yakaladı.

GENÇLİK POLİTİKALARI MASAYA YATIRILDI

Kampın en önemli gündem maddelerinden biri de gençlik politikaları oldu. Gençler, kendi şehirlerinde uygulanan gençlik politikaları hakkında bilgi alışverişinde bulunarak, bu politikaların geliştirilmesi için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular.

GENÇLER HEYECANLI VE MEMNUN

Başkent Gençlik Meclisi Başkanı Halil Ecer, Antalya'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı bu proje, gençlerin yerel karar alma sürecinde yer alma biçimleri, gençlik politikaları ve gençlere tanınan alanların geliştirilmesi konularında konuşmak için ideal bir ortam sağladı. Çok verimli bir program olacağına inanıyorum" dedi. Başkent Gençlik Meclisi Üyesi Cansu Ertuğ da şunları söyledi: "Çok güzel ve verimli bir programın içindeyiz. Biz gençlerin, gençlik politikaları ve deneyimlerini paylaşması adına çok değerli bir program. Hepimiz çok heyecanlıyız. Burada olduğumuz için çok mutluyuz ev sahipliğinden dolayı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ederim."

Kaynak: BÜLTEN