Antalya’da faaliyet gösteren güzellik uzmanları Mersin'de 100'ün üzerinde marka ve güzellik ürünlerinin tanıtıldığı 'Güzellik Kozmetik Fuarı'na katılım sağladı. Alanında uzman 20 eğitmenin ücretsiz olarak güzellik ve kozmetik alanında eğitim ve bilgiler verdiği fuara katılım sağlayan Antalyalı güzellik uzmanlara, çeşitli saç ve cilt bakım ürünleri, protez tırnak ve kaynak saçlar ile lazer epilasyon uygulamaları anlatıldı. 

“FUARLAR BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Antalya Kuaförler Manikürcüler Güzellik Salonu İşletmeleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tolga Demir de, “Bugün ilki gerçekleşen Mersin fuarında güzellik, kuaför, berber, kozmetik fuarında bir aradayız. Fuarlar bizler için çok önemli. Berberin, kuaförün, güzellik salonunun, kozmetikçilerin öncelikle mesleki gelişimlerinde ciddi katkı sunmaktadır. Bu katkı hem gerek ekipman anlamında, gerekse eğitimler noktasında. Bugün de görüldüğü üzere eğitmenlerimiz ücretsiz bir şekilde salonlarında yeni uygulayacakları eğitimleri görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

"İLK KEZ GÜZELLİK VE KOZMETİK FUARINI HAYATA GEÇİRDİK" 

Mersin'de ilk kez güzellik ve kozmetik fuarını hayata geçirdiklerine dikkat çeken fuarın organizasyon firması genel müdürü Ülker Selviler, 10 ilden otobüsler ile esnafları taşıdıklarının altını çizdi. Fuarın Mersin’in ekonomisine ve tanıtımına ciddi anlamda katkı sunduğunu söyleyen Selviler, “Gerçekten çok da verimli ve başarılı geçen bir organizasyon oluyor. Gerek Mersin’den gelen esnafımız, gerekse çevre illerden gelen esnaflar var. Bugün Gaziantep’ten bile esnaflarımız gelmişti. Herkesin çok güzel tepkilerini alıyoruz olumlu yönde” dedi. 

Antalya Nöbetçi Eczaneler: 17 Nisan Çarşamba günü nöbetçi eczanelerin tam listesi... Antalya Nöbetçi Eczaneler: 17 Nisan Çarşamba günü nöbetçi eczanelerin tam listesi...


 

Kaynak: İHA