Salı günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'yla birlikte internet arama motorlarında resmi tatil günleri,  2023-2024 eğitim - öğretim döneminin ne zaman tatile gireceği, Kurban Bayramı'nın hangi günlere denk geleceğ gibi konu başlıklarında yoğun arama yapılıyor.  23 Nisan, 1 Mayıs ve 19 Mayıs'ta okulların ve resmi kurumların tatil olup olmadığı ise büyük merak konusu oldu. İşte detaylar...

4 GÜNLÜK TATİL FIRSATI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Salı günü kutlanacak. Öğrenci ve öğrenci velilerinin, 23 Nisan Salı gününe rast gelen 1 günlük resmi tatili 2 günlük hafta sonu tatiliyle birleştirmek için arada kalan 22 Nisan Pazartesi gününde bağlı oldukları kurumlardan 1 günlük izin almaları gerekecek. Böylece, 20-21-22-23 Nisan boyunca 4 günlük tatil yapılabilecek. Bu planlarını devreye sokan öğrenci velileri şimdiden yola çıkmaya başaladı bile. Günler öncesinden çocuk dostu otel rezervasyonlarını yaptıran aileler çocuklarıyla birlikte keyifli bir tatil planına devreye soktu.  Bayram tatilini yeterince değerlendiremeyen veya  "Keşke tatil bitmeseydi" diyenler için 23 Nisan tatili tam bir fırsat oldu.  

1 MAYIS VE 19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ, OKULLAR AÇIK MI?

Her yıl kutlanan 1 Mayıs resmi tatiller arasında yer alıyor. 1 Mayıs İşçi Bayramı, 2024 yılında çarşamba gününe denk geliyor. Bu nedenle 1 Mayıs Çarşamba günü resmi tatil olacak. Bu tarihte, okullar kapalı olacak ve kamu çalışanlarına da tatil kabul edilecek. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ise resmi tatil olmasına rağmen hafta tatili olan pazar gününe gelmesi nedeniyle resmi kurum çalışanları ve öğrenciler için ek bir tatil fırsatı doğurmayacak. 

Akdeniz İletişim'de medyada yetişmiş eleman sıkıntısı konuşuldu Akdeniz İletişim'de medyada yetişmiş eleman sıkıntısı konuşuldu

KURBAN BAYRAMI'NDA KAÇ GÜN TATİL VAR, HANGİ GÜN BAŞLIYOR 

Öte yandan Kurban Bayramı tatilinin ne zaman başlayacağı da internet arama motorlarında merak edilen konular arasında yer alıyor. Kurban Bayramı tatili 15 Haziran Cumartesi arefe günü ile başlıyor. 16 Haziran Pazar bayramın 1. günü, 17 Haziran Pazartesi bayramın 2. günü,  18 Haziran Salı bayramın 3. günü ve 19 Haziran Çarşamba bayramın 4. günü resmi tatil olacak. 


 

Muhabir: Duygu TEKİN