Antalya’da Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT tarafından yağmur sularının sel afetine dönüşmemesi amacıyla dev alt yapı çalışması başlatıldı.  

3 İLÇEDE 100 MİLYON TL’Yİ AŞAN YATIRIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde yağmur suyu drenaj hattı alt yapısını güçlendirmeyi sürdürüyor. Kış aylarında yaşanabilecek ani su baskınlarının önüne geçmek amacıyla alt yapı imalatlarını sürdüren ASAT’ın çalışmaları yaz ayları boyunca devam edecek. Üç merkez ilçede toplamda 4 kilometre uzunluğu bulan alt yapı imalatlarının yatırım maliyeti 100 Milyon TL’yi aşacak.

ÇALIŞMALAR BU CADDELERDE SÜRÜYOR

ASAT ekiplerinin çalışmaları Konyaaltı Toros ve Akkuyu mahallelerinin kesiştiği 15’nci Cadde, Toroslar Caddesi ve 25’nci Cadde’de, Kepez’de ise Yükseliş mahallesi Yıldırım Beyazıt caddesinde devam etmekte. Bu çalışmaların ardından Kepez Şafak Mahallesi Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir Caddesi ile Muratpaşa Şirinyalı Mahallesi Avni Tolunay ve İsmet Gökşen caddelerinde çalışmalar sürdürülecek. 

KIŞ AYLARINDA SU BASAN YERLERE ÖNCELİK

Antalya merkez ilçelerinde kış aylarında yaşanan ani su baskınlarını ve taşkınları önlemek amacıyla alt yapı imalatı çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirten ASAT Yağmursuyu Sorumlusu Sait Dursun Deliktaş “ Çalışmalarımızı kış aylarında vatandaşlarımızın en çok sıkıntı yaşadığı noktalarda yoğunlaştırdık. Amacımız öncelikli bölgelerimizin alt yapı sorununu çözerek kış aylarında benzer sorunların yaşanmaması. Konyaaltı Akkuyu ve Toros Mahallerimizin kesiştiği bölgede başlattığımız çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık” açıklamasında bulundu.  

ANTALYA KIŞ AYLARINA HAZIRLANIYOR

Deliktaş, “Toros mahallemizde asfaltlama çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu bölgede 40 Milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile 570 metre 1.5 metreye 1,5 baks imalatı, 850 metrede ise 1200’lük betonarme boru imalatı gerçekleştirdik. Kepez ilçemizde Şafak ve Yükseliş mahallemiz ile Muratpaşa Şirinyalı mahallelerimizde de çalışmalarımız olacak, bu mahallelerimizin bir kısmında çalışmalarımız başladı. Toplamda üç merkez ilçemizde 3930 metrelik yeni hat imalatı yapacağız. Tüm bu çalışmaların yapım maliyeti 100 Milyon TL’yi aşacak. ASAT olarak yaz boyunca yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımızı sürdürerek şehrimizi kış aylarına en iyi şekilde hazırlıyoruz“ dedi. 


 

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜLTEN