Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2023-2024 Yemin Töreni gerçekleştirildi. Mezun olan 116 diş hekimi yemin ederek mesleklerine ilk adımı attı.

"ÜLKEMİZİN SAYILI FAKÜLTELERİNDEN BİRİYİZ"

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı, fakültenin 8’nci dönem mezunlarını uğurlamanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Sekizinci dönem mezunlarımızı uğurluyoruz. Bizim için çok büyük bir mutluluk. Bizler de sizler gibi heyecan duyuyoruz. Akdeniz Üniversitesi gibi güzide bir üniversitenin önemli bir fakültesinden evlatlarımız, meslektaşlarımız mezun olacaklar. 2012 yılında eğitim öğretim hayatına ve klinik hizmete başlayan fakültemiz, bu süre içerisinde geçen sürede gerçekten çok büyük mesafeler kat etti ve şu anda ülkemizin sayılı fakültelerinden biri haline geldi. Hem eğitim öğretim hem araştırma geliştirme hem de klinik hizmetler açısından gerçekten çok önemli bir yerdeyiz. Önemli bir fakülteyiz" dedi.

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN ARASINDA 5. SIRADA 

Fakültenin eğitim ve araştırma alanındaki başarısına da değinen Kuştarcı, şunları söyledi:

"YÖK tarafından eğitim öğretim sürecimizde tasdik edildi ve biz akredite bir fakülteyiz artık. 6 yıllık tam akreditasyonumuzu da bu süreçte almış olduk. Yaklaşık 105 tane diş hekimliği fakültesi var. Toplamda özel ve devlet olarak biz yedinci sırada toplamda devlet üniversitesi olarak da beşinci sırada bu akreditasyonu almış bir fakülteyiz." Kuştarcı, bu başarının arkasında yer alan öğretim üyelerine ve ailelere de teşekkürlerini sundu.

MEZUNİYET TÖRENİ'NDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Tören, mezunların yemin etmesi ve keplerini havaya atmasıyla sona erdi. Mezuniyet törenine Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Kırmalı, Doç. Dr. Nezahat Arzu Kayar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ