Geçtiğimiz günlerde Üçgen Mahallesi'nde bulunan bir çocuk parkında, kanlar içinde hareketsiz yatan bir kişi bulundu. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, maalesef kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Bu olay ahalle sakinleri arasında büyük bir şok yarattı ve parkların güvenliği sorgulanmaya başladı.

DÜN GECE DE CİNAYET İŞLENDİ 

Antalya'da geçtiğimiz gece, içki içtikleri çocuk parkında Muaz Çoban'ın arkadaşı Süleyman Celebe'yi öldürmesiyle başlayan kanlı olaylar da kenti sarstı. Her geçen gün tehlike saçmaya devam eden bu olayda Antalya'da 47 yaşındaki Muaz Çoban, çocuk parkında birlikte içki içtiği arkadaşı 51 yaşındaki Süleyman Celebe'yi çıkan tartışmada göğsünden bıçaklayıp öldürdü, saatler sonra da beraber iş yaptığı Mahmut A.'yı tahra ile başından yaraladı. Muaz Çoban, Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından aynı gün başka bir parkta otururken yakalandı.

Konyaaltı Sahili Park

Antalya'da çocuk parkında cinayet! İçki içtiği arkadaşını öldürdü Antalya'da çocuk parkında cinayet! İçki içtiği arkadaşını öldürdü

PARKLAR ALKOL BAĞIMLILARININ İŞGALİNDE

Üçgen Mahallesi Muhtarı Aynur Baycın'ın anlattığına göre, parklar sabahın erken saatlerinden itibaren alkol bağımlıları tarafından mesken tutuluyor. Bu durum, mahalle sakinlerinin çocuklarıyla parklardan faydalanmasını engelliyor ve ürkütücü bir ortam yaratıyor. Parklarda bulunan sayısız alkol şişesi ve çöpler de bu durumu tetikliyor.

Çocuk Parkı

Antalya’da  o mahalle muhtarı isyan etti! O bölgeyi bağımlılar mesken tuttu Antalya’da o mahalle muhtarı isyan etti! O bölgeyi bağımlılar mesken tuttu

GÜVENLİK ENDİŞELERİ ARTIYOR

Mahalle sakinleri, çocuklarını parklara gönderirken büyük bir endişe yaşıyor. Alkol bağımlılarının tacizlerine ve tehditlerine maruz kalan çocuklar, bu durumdan olumsuz etkileniyor. Parklarda yaşanan kavgalar ve gürültüler de mahalle sakinlerinin huzurunu bozuyor.

Antalya'da korkunç olayın adresi çocuk parkı! Kanlar içinde bulundu Antalya'da korkunç olayın adresi çocuk parkı! Kanlar içinde bulundu

MUHTARDAN ÇAĞRI 

Üçgen Mahallesi Muhtarı Baycın, parklarda yaşanan bu sorunlar için yetkili mercilere defalarca başvurduklarını ancak herhangi bir çözüm alamadıklarını söylüyor. Mahalle sakinleri, yetkililerin acil önlemler almasını ve parkların güvenliğini sağlamasını talep ediyor.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ