BAKA ve Antalya Valiliği iş birliği ile Antalya'nın gençlerine umut veren bir proje daha hayata geçirildi. "Enerjin İle Nitelikli İşgücü Eğitimini Al, İşinde Bir Numara Ol" Projesi çerçevesinde şehrin dört bir yanındaki gençleri istihdama hazırlamak için önemli bir adım atıldı.

Antalya Kent Konseyi'nden imar önerisi Antalya Kent Konseyi'nden imar önerisi

DEPREMZEDELERE UZANAN EL

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Antalya Yatırım ve Destek Ofisi Koordinatörü Jale Akhundova Demir, yaptığı açıklamada, gençlerin iş dünyasına entegrasyonunu sağlamak için yapılan çalışmalara vurgu yaptı. Demir, projenin hedef kitlesinin Antalya'da yaşayan 18-34 yaş arası 60 genci kapsadığını belirtti. Özellikle depremzedelerin bu projede öncelikli olduğunu vurgulayan Demir, "Projeye katılan 60 kursiyerin yüzde 10'u depremzede gençlerden oluşacak şekilde planlanmıştır. Bu, pek tabii asrın dayanışmasının da bölgemizdeki bir tezahürü olması bağlamında önemlidir" dedi.

"YENİ UFUKLAR AÇIYOR"

Şu ana kadar gerçekleştirilen eğitimlerin sonucunda 6 gencin İŞKUR aracılığıyla istihdam edildiğini açıklayan Demir, projenin asıl amacının gençlere e-ticaret ve sosyal medya gibi popüler iş sahalarında nitelikli eğitimler vermek olduğunu dile getirdi. Bu sayede gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılması hedeflendiğini belirten Demir, "Projemizle gençlerimize yeni ufuklar açıyor, onları iş dünyasına hazırlıyoruz. Bugün 6 genç kardeşimizi istihdam ederek başladık ancak projenin tamamlanmasıyla bu sayının daha da artacağına inanıyoruz" diye konuştu.
 

Kaynak: İHA