Antalya Melek Eller Engelsiz Yaşam Derneği’nin yeni Başkanı Hülya Su, 2019 yılında kurulan derneğin Antalya’da engelsiz bir yaşam hedefiyle yola çıktığını, ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatma misyonunu başarı ile yürüttüğünü kaydetti. Başkan Su,  “2024 yılında hayata geçireceğimiz yeni projelerle çok fazla sayıda yardıma muhtaç insana ulaşmak istiyoruz” dedi.

Yardımsever ve alçak gönüllü bir kişiliğe de sahip olan Başkan Su, bir sivil toplum kuruluşu önderi olarak sorularımıza samimiyetle cevap verdi.

ANTGİAD Başkanı Yavaş projelerini açıkladı ANTGİAD Başkanı Yavaş projelerini açıkladı

DERNEĞİNİZDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

“Antalya Melek Eller Engelsiz Yaşam Derneğimiz 2019 yılında kurulmuş hali hazırda aktif bir dernek olup merkezi Antalya’dır. Dünya üzerinde ve ülkemizde yardıma ihtiyacı olan tüm bireylere ve canlılara engel teşkil eden unsurları tespit edip ihtiyaçlarını giderip onların en iyi koşullara sahip olmasını sağlamak hedeflerimiz arasındadır. Dernek hedeflerimizi daha iyi bir seviyeye çıkarabilmek için 2023 Aralık ayında genel kurul toplantısında yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk. Derneğimizin yeni yönetimiyle birlikte proje faaliyetleri hakkında görüşmeler yaparak üyelerimizden oluşan proje, basın ve koordinasyon ekipleri oluşturuldu. Geçtiğimiz yıl ülkemizde meydana gelen talihsiz depremi unutmadık, geçen sene olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı içerisinde yardımlarımızı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yıl içinde de çeşitli projelerimiz olacak.”

ÇARKI NASIL DÖNDÜRÜYORSUNUZ? ZENGİNDEN ALIP FAKİRE Mİ ULAŞTIRIYORSUNUZ?

“Son yıllarda alınan bireysel bağışları ve gönüllü desteğini arttırmaya yönelik iletişim ve kampanya çalışmaları da yürüterek destekçilerimizin bağışlarının yarattığı etkiyi göstermeyi ve alanda aidiyetlerinin artmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Melek Eller Derneği olarak çalışmalarımızı hazırlık aşamasından, uygulama aşamasına kadar her noktasında üyelerimiz ve gönüllülerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Her biri kendi alanında uzman olan üyelerimizin desteği de oldukça önemli. Ayrıca derneğimizin genel stratejisini belirlemesinde ve emeklerinden dolayı yönetim kurulu üyelerimizin akıl ve emek veren bir rol oynadıkları ekip ruhu oluşturarak kaynak geliştirme ve bağışçı ilişkileri için gerekli zemini hazırlayarak güçlendirdikleri için de kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

HANGİ ALANLARDA PROJELER HAZIRLIYORSUNUZ?

“Bağışların yarattığı etki ile daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabiliyor olmamız derneğin sürdürülebilirliği açısından önem arz ediyor. 2024 yılında hayatın her alanındaki engelleri beraber aşacağımız ihtiyaç sahiplerine ulaşabildiğimiz (yaşlı, kadın, engelli, çocuk, mülteci, hasta, doğa ve hayvan) sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçirmeyi arzuluyoruz.”

Muhabir: Murat Şentürk