Yerel seçimlerin noktalanmasıyla birlikte Antalya’nın o bölgesinden doğum haberleri art arda gelmeye başladı. Onlarca bebeğin dünyaya ‘merhaba’ dediği o bölgede yüzler gülüyor. 

İzmir'de şehit ailesi evlat acısını böyle gideriyor İzmir'de şehit ailesi evlat acısını böyle gideriyor

YENİ DOĞAN YAVRULAR ŞENLENDİRDİ 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda lemur, kanguru, tavşan, keçi ve koyun başta olmak üzere çeşitli türlerde yeni yavrular dünyaya geldi. Seçimlerin hemen ardından dünyaya ‘merhaba’ diyen yavrular şirinlikleriyle herkesin yüzünü güldürüyor. 
Yeni doğan bebekler, veterinerler ve bakıcıların kontrolünde özenle bakılıyor.

BAHAR GELDİ DOĞUMLAR ARTTI 

Her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Doğal Yaşam Parkında kış döneminden sonra bahar mevsiminin de habercisi olan doğumlar başladı. Halka kuyruklu Lemurlar da üç yavru dünyaya geldi. Lemurlar dünyaya getirdikleri yavrularını karınlarında taşıyarak, gezdiriyor. Kanguru ailesinden de yeni doğum sevinci yaşanan hayvanat bahçesinde, kangurular anne kesesinde gelişimini sürdürüyor. Özellikle güneşli havalar da yavrular başını keseden çıkartıyor. Alman Alaca tavşanı ve Yeni Zelanda tavşanları ile Saanen, tiftik ve cüce keçiler grubu ile Kamerun ve Merinos koyun türlerinde de yeni yavrular ailelerine katıldı.  

KOSKACAMAN MUTLU BİR AİLE TABLOSU

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte yeni doğumlarla koskocaman mutlu bir aile tablo görünümüne kavuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nın Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, yeni doğumlar olmasının hayvan refahının iyi olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade ederek, ‘Baharla birlikte yeni doğum sevinci yaşıyoruz. Farklı türlerde yavrularımız sağlıklı şekilde dünyaya geldi. Yeni doğan üyelere veterinerler kontrolünde özenle bakılıyor” diye konuştu.  

CEYLAN VE GEYİKLER DE YAVRULAYACAK

Arsun, “Lemur ailesinin sayısı 3 yeni yavruyla 11’e yükseldi. Özellikle Lemurlar, Doğal Yaşam Parkı'na renk katan ilgi çeken bireyler. Lemurlar üremeleri için tasarlanan özel bir barınakta bir arada yaşıyor. Tüm hayvan dostlarımızın sağlık kontrolleri, barınmaları ve beslenmeleri doğru şekilde yapıldığı için üremeler de artarak devam ediyor. Ceylan ve geyikler de ilerleyen günlerde yavrulamaya başlayacak. Biz büyük ve mutlu bir aileyiz’ dedi. 

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜLTEN