Antalya Büyükşehir’den deniz altında 100 milyon TL’lik dev proje! Antalya Büyükşehir’den deniz altında 100 milyon TL’lik dev proje!

Antalya’nın merkezinde Güllük Caddesi'nin arkasında, Kadın Yarı'nın dibinde olan Büklü Dere, her gün binlerce kişinin geçerken mutlaka gördüğü bir yer. Dere eskiden yerli ve yabancı her türlü turistin büyük ilgi gösterdiği yerlerden biriydi. 1 yıl veya belki de daha fazla bir süredir tadilat olan Büklü Dere'nin geleceği ise belirsizliğini korumaya devam ediyor.

ANTALYA’NIN O ÜNLÜ YERİ HALA KAPALI!

Antalya’nın merkezinde yer alan ve her gün binlerce uğradığı Cumhuriyet Meydanın'a yakın olan Büklü Dere, aradan uzun zaman geçmesine rağmen hâlâ açılmadı. Gülük Caddesi'nin arkasında Yavuz Özcan Parkı’nın içinde olan Büklü Dere, yerli ve yabancı turistin ilgi gösterdiği yerlerden biriydi. Kadın Yarı’nda yaşanan intihar olaylarından ötürü tadilata alınan ve 1 yıldan fazla bir süredir tadilata olan dere artık cazibesini kaybetti. Uzun zamandır kapalı olan dereden umudu kesen vatandaşlar artık oraya gitmemeye başladı. Eskiden turistlerin uğrak yeri olan ve her gelenin fotoğraf çekildiği dere unutulmya başladı. 

BÜKLÜ DERE NE ZAMAN AÇILACAK?

Gerek turistlerin gerek ise Antalyalı vatandaşları merak ettiği bir soru var: Büklü Dere ne zaman açılacak?  Yakın zamanda yetkililerden bu konuyla ilgili resmi bir açıkama gelmemesine rağmen Büklü Dere'nin geleceği pek de parlak görünmüyor. Oldukça uzun zamandır misafirlere kapalı olan Büklü Dere, yakın zamanda açılacak gibi durmuyor. Dereye görmek için gelen birçok yerli ve yabancı turist, belediyenin astığı "Bu alan tadilat nedeniyle kapalı" yazısını görünce yolunu çeviriyor. Derenin etrafında henüz bir tadilat çalışması görünmezken Büklü Dere'nin kapılarını tekrar açıp, yerli ve yabancı turistleri ne zaman ağırlayacağı ise bilinmiyor.

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP