Antalya Gazi Bulvarı ya da bilindik adıyla çevre yolu Kepez ve Muratpaşa ilçelerini birbirinden ayıran aynı zamanda kentteki araç yoğunluğunun en fazla olduğu yollardan bir tanesi durumunda. Son günlerde sık sık karşı şeride geçen araç kazalarıyla anılmaya başlanan yola çelik bariyer yapılması noktasında sürücüler hemfikir. 

ÖLÜMLÜ KAZALAR ARTIYOR

Antalya'nın Kepez ve Muratpaşa ilçelerini birbirinden ayıran Gazi Bulvarı'nda ya da bilinen adıyla çevre yolu kentin en yoğun ve en sık kullanılan yollarından biri. Antalya halkının sık sık kullandığı yollardan biri olan çevre yolu gündemden hiç düşmüyor. Sürücülerinin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yöne geçen araçların neden olduğu trafik kazalarında maddi kayıpların yanında can kayıpları da yaşanıyor. Çevre yolunda sadece bu hafta içinde 2 kaza meydana gelirken birden fazla kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı, milyonlarca liralık maddi zarar oluştu.  

SÜRÜCÜLER ÇELİK BARİYER İSTİYOR

Sürücüler tarafından ismi 'ölüm yolu' diye anılmaya başlanan çevre yolunu kullanma noktasında birçok vatandaş imtinalı bir yaklaşım sergiliyor ve yetkililerden kazalarla ilgili önlem alınmasını talep ediyor.  Özellikle son 1 hafta içerisinde karşı şeride geçen araçların neden olduğu ölümlü trafik kazaları sürücülerin çevre yolununun kullanımına temkinli yaklaşmasına neden oluyor. Bu noktada yetkililere seslerini duyurmaya çalışan onlarca sürücü, çevre yolunun şeritlerini ayıran çitler yerine çelik bariyerlerin konulması gerektiğini belirtiyor.  

ÇEVRE YOLUNDAKİ SON KAZALAR  

Antalya’da Kepez ve Muratpaşa ilçelerini birbirinden ayırarak şehir merkezince uzanıp giden çevre yolunda son 1 hafta içinde 2 farklı kaza meydana geldi. Söz konusu trafik kazalarından ilki 2 gün önce kontrolden çıkan otomobilin karşı şeride geçmesi ve diğer yönden gelen araçla kafa kafaya çarpışması sonucu yaşandı. Ortalığın savaş alanına döndüğü kazada ağır yaralanan 1 kişinin hastanedeki yaşam mücaledesi sürerken, ikinci bir kaza haberide bu pazar geldi. Sabah saatlerinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçen midibüs, karşı yönden gelen araçlara çarptıktan sonra yan yattı. Çevre yolundaki bu son kazada da 1 vatandaş hayatını kaybetti. 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP