Serik Kaymakamı Cemal Şahin, Serik Belediye Başkanı Kadir Kumbul, Serik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan, Serik İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Usta, Serik İlçe Jandarma Komutanı Ayhan Aktürk ile siyasi partilerin ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelerek Serik’te yaşanan olaylara ilişkin olarak ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. 

KAYSERİ'DE YAŞANAN OLAY DİKKAT ÇEKİLDİ

Serik Kaymakamı Dr. Cemal Şahin başkanlığında toplanan yöneticiler vatandaşları sağduyulu davranmaya davet ettiler. Yapılan açıklamada, “30 Haziran 2024 tarihinde kayseri ilinde Suriye uyruklu bir şahısın yine Suriye uyruklu bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine şüpheli şahıs güvenlik güçlerince yakalanarak hakkında adli işlem başlatılmıştır” denildi. 

Kayseri Serik 1

TÜRK BAYRAĞINA YAPILAN SALDIRI

“1 Temmuz 2024 tarihinde ilçemizde bu olayı ve bayrağımıza yapılan çirkin saldırıyı protesto etmek maksadıyla çeşitli gruplar bir araya gelerek tepkilerini göstermiş, yine suç işleyen şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır” denilen açıklamaya şu şekilde devam edildi:

“İlçemiz genelinde 2 Temmuz 2024 tarihinde Serik Kaymakamımız başkanlığında tüm kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile yapılan toplantı sonucunda ortak irade ile; İlçemizde dün gece saatlerinde yaşadığımız bu olayın devamı niteliğinde provakatif hale dönüşebilecek olayları engellemek maksadıyla, tüm vatandaşlarımızı sağduyu ile hareket etmeye, kışkırtıcı eylem ve davranışlardan uzak durmaya, ilçemizin huzuru için mücadele eden güvenlik güçlerimize destek olmaya davet ediyoruz. İlçemizin huzurunu, asayiş ve kamu düzenini hiç bir kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğimizin tüm vatandaşlarımız tarafından bilinmesini istiyoruz. Yukarıda alınan kararların aşağıda ismi yazılı kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları tarafından ortak iradeyle alındığını kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Muhabir: BÜLENT ÖNER