BBC, Channel 4 ve Discovery dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası yayıncılar için programlar yapma konusunda 18 yıllık deneyime sahip Uzman Gerçek Yapımcı, Yönetmen ve Kurgu Yapımcısı Bella Falk, Antalya'ya geliyor. Aynı zamanda BBC Travel ve Lonely Planet'te yayınlanan ödüllü bir fotoğrafçı ve seyahat yazarı olan Bella Falk, "Basın Gezisi" kapsamında Antalya'nın tarihi ve kültürel noktalarını yeniden keşfedecek. 

"ANTALYA İÇİN ACIMASIZ TAHMİN"

Kapsamlı program takviminde Antalya'ya yer verdiğini sosyal medya hesabı Twitter (X) üzerinden duyuran Bella Falk, Antalya'ya Jet2 ile ayak basacaklarının bilgisini verdi. Roma kalıntılarını ve şehrin eski kentini keşfetmeyi umduğunu belirten Bella Falk, son günlerde etkisini artıran hava sıcaklarına da dikkat çekti. Antalya'nın 5 günlük hava sıcaklık değerlerini "Acımasız tahmin" olarak yorumlayan Bella Falk, "4 gün boyunca gölgede yatmak zorunda kalabilirim!" dedi.

Bella Falk'nın en ünlü çalışmaları arasında direktörlüğünü yaptığı When Whales Could Walk isimli belgesel yer alıyor. 31 Ocak 2024 tarihli belgesel; Sahra Çölü'nde ortaya çıkarılan dev fosillerden, balinaların nasıl evrimleştiğine dair yeni sırları gün yüzüne çıkartıyor.


 

Muhabir: DUYGU TEKİN