Antalya’da lösemi tedavisi gören Aleyna Karartı, tedavisi nedeniyle askıya aldığı voleybolcu olma hayalini Antalyaspor sayesinde gerçekleştirdi. 17 yaşındaki Aleyna, kırmızı-beyazlı kulübün konuğu olarak Antalyaspor voleybol takımını ziyaret etti ve sporcularla antrenman yaptı. Antalya’da eğitim gördüğü lisenin voleybol takımında oynarken voleybolcu olma hayali kuran ancak yakalandığı lösemi hastalığı nedeniyle hayalini askıya alan 17 yaşındaki lösemi hastası Aleyna Karartı, Antalyaspor’un konuğu oldu. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde Antalyaspor voleybol takımının antrenmanını ziyaret eden Aleyna Karartı ve ailesi oldukça duygusal anlar yaşadı.

“SAVAŞMAKTAN HİÇBİR ZAMAN VAZGEÇMEDİM”

Okul voleybol takımında oynarken kendisine 1 yıl önce lösemi teşhisi konulduğunu belirten 17 yaşındaki genç kız, “Hasta olmadan önce voleybol oynuyordum. Profesyonel bir voleybolcu olma hayalim vardı. Hastalığımı tamamen yenince hayalimi gerçekleştirmek için yine çaba göstereceğim. Benim mücadelem inşallah başka çocuklara da örnek olur. Savaşmaktan hiçbir zaman vazgeçmedim. Antalyaspor'a gelmemin hastalıkla mücadelemde önemli katkısı olacak. Moralimi yüksek tutunca gerisi geliyor. Salonun duvarında yazan 'Sonuna kadar savaş' yazısı da beni anlatıyor” diye konuştu.

“ANTALYASPOR ALEYNA’NIN YANINDA”

Antalya'da olası sel felaketine karşı ekipler teyakkuza geçti Antalya'da olası sel felaketine karşı ekipler teyakkuza geçti

Karartı’nın ziyaretinde konuşan Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ise Antalyaspor’un sadece spor faaliyeti yapan bir kulüp olmadığını, Antalya’da sosyal faaliyetler ve sorumluluklar için de var olduğunu belirtti. Başkan Boztepe, “Aleyna savaşçı bir kişiliğe sahip. Hastalığı büyük oranda yenmeyi başardı. Umarım Ağustos ayında tamamen yenmiş olacak. Hastalık riskini tamamen atlatınca kulübümüzün kapıları ona her zaman açık. Kendisine nasıl faydamız olabiliyorsa biz her zaman Aleyna’nın yanında olmaya devam edeceğiz. LÖSEV ile iş birliğimiz bugün Aleyna ile yarın bir başka evladımız vasıtası ile devam edecek. 25. yılında sevgi, iyilik ve umut dolu mücadelelerinde biz de Antalyaspor olarak yanlarında olacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA