Türkiye'de 2024-2025 futbol sezonuna ilişkin birinci transfer ve tescil dönemi başladı. Kulüpler, kadrolarını güçlendirmek için yoğun bir çalışma içerisine girdi. Ancak Antalyaspor, bu transfer dönemine ciddi bir sorunla girdi. FIFA'da bulunan 5 dosyası nedeniyle transfer yasağı alan Antalyaspor, yeni oyuncu transfer edemiyor.

ANTALYASPOR'A TRANSFER ENGELİ

FIFA'nın Antalyaspor'a verdiği transfer yasağı, kulübün geçmiş dönemdeki borçları ve anlaşmazlıkları nedeniyle uygulandı. Bu durum, Antalyaspor'un sezon öncesinde kadrosunu güçlendirme çalışmalarını olumsuz etkiledi. Antalyaspor yönetimi, yasağı kaldırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini ve borçları yapılandırmak için görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Alex De Souza Sinan Boztepe

ANTALYASPOR CAMİASI ÜZGÜN

Yeni sezona teknik direktör değişikliği ile girmeye hazırlanan Antalyaspor’da yeni dönem hazırlıkları da başlayacak. Temmuz ayının ilk haftası toplanması planlanan Antalyaspor’da ilk dönem kampın Burdur’da gerçekleştirilmesi planlanıyor. Takımın başına Alex de Souza’yı getiren Antalyaspor’da transfer yasağının bulunması ise camiada üzüntü yarattı. 

ANTALYASPOR YASAK KARŞISINDAKİ HAMLESİ MERAK KONUSU OLDU

Antalyaspor, transfer yasağı nedeniyle mevcut kadrosuyla yeni sezona hazırlanmak zorunda kalacak. Yönetim, teknik ekip ve oyuncular, zorlu süreçte en iyi performansı sergilemek için çalışmalarına devam ediyor. Taraftarlar ise kulübün bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede atlatacağını umuyor. 

"TARAFTARLARIMIZ ENDİŞE ETMESİN" 

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, "FIFA'da bulunan dosyalar nedeniyle transfer yasağı aldık. Sorunları çözmek ve yasağı kaldırmak için gerekli adımları atıyoruz. Taraftarlarımızın endişe etmemesini ve bize destek olmalarını istiyoruz" dedi.
 

Muhabir: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ-ERTUĞRUL GÜN