Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Karacaören Barajı’ndan Antalya’ya içme suyu verilmesinin tekrar gündeme gelmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Düzen, “Bu su arıtılsa dahi içme suyu olarak kullanılamaz. Karacaören Barajı sevdasından vazgeçin” dedi.

"ANTALYA HALKI KİRLİ SU İÇMEYE ZORLANIYOR"

Karacaören Barajı’ndan Antalya’ya içme suyu verilmesi iddiası tekrar gündeme geldi. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Antalya halkının içme suyu olarak kaynağı kirli bir suyu içmeye zorlandığını ifade etti. Manavgat'ta bulunan Oymapınar Barajı gibi temiz bir kaynaktan su getirmek mümkünken Isparta'nın ve barajın su toplama havzasının kirliliklerini barındıran Karacaören Barajı'ndan su getirme projesinden vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayan Düzen, getirilecek suyun ancak Organize Sanayi'nin ihtiyaçları ve arazi sulamaları için kullanılabileceğini ifade etti.

İKTİDARA 'AKIL VE BİLİMİ' İŞARET ETTİ

"Sağlıklı su gelişen şehrimiz Antalya'nın hakkı" diyen Düzen, açıklamasının geri kalanında şu ifadelere yer verdi: 

“Karacöen Barajı'nın kirli ve atık sularının arıtılarak da olsa Antalya halkına içirilmesine karşı çıkıyorum. İktidarın bu projeden vazgeçmesi ve DSİ'ye talimat vererek Manavgat suyunun Antalya'ya getirtilmesini talep ediyorum. Sağlıklı su gelişen şehrimizin hakkı.  Üstelik Manavgat Suyu'nun, Alanya-Kemer arasındaki tüm hatta içme suyu olarak verilmesi de mümkün. Neden kirli Karacaören suyunu yüksek arıtma maliyetleri ile içme suyu olarak kullanmak mecburiyetinde olalım? Akıl ve bilim bu tercihin yanlış olduğunu söylüyor. Antalyalıları buna itiraz etmeye çağırıyorum.”

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ