Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, korsan taşımacılık ve paylaşımlı yolculuk adı verilen yasadışı yük ve yolcu taşımacılığı ile mücadelesini hız kesmeden sürdürüyor.  Alkan, sorunun çözümü ve esnafın şikâyetlerini son olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'ı ziyaret ederek korsan karşı mücadele noktasında çalışmalarını aktarıp çözümü için taleplerini iletti.

ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Esnafın sorunlarının çözümü, korsanla mücadelede yapılması gereken çalışmalar ve kaçak yük ve yolcu taşımacılığının önlenmesine yönelik taleplerini iletmek için devletin bütün makamlarının kapısını çalan Başkan Alkan son olarak 13 Haziran Perşembe günü yine iki bakanlıkta çalışmalarını sürdürdü. Ziyaretlerle ilgili bir açıklama yapan Alkan "Taşımacı esnafımızın sorularının çözümü ve korsana karşı mücadelemizden asla geri adım atmayacağız" diye konuştu.

Antalya'da korsan çıkmazı! Bu kez servis şoförleri eylem yaptı Antalya'da korsan çıkmazı! Bu kez servis şoförleri eylem yaptı

DOSYA BAKAN ERSOY’A SUNULDU

Alkan, “Devleti vergi kaybına uğratan, vatandaşın can ve mal güvenliğini tehdit eden, Turizm Cenneti Antalya'da turistlerin adeta kâbusu haline gelen Korsan Taşımacılık, mobil paylaşımlar üzerinden kayıt dışı yük ve yolcu taşımacılığı sorununun çözümü noktasında hazırladığımız dosyayı Bakan Ersoy'a sunduk” diye konuştu.  

Mehmet Ali Alkan Ve Nuri Ersoy

Ticari taksilerin korsan zaferi! Ticari taksilerin korsan zaferi!

TÜRSAB DOSYASINI HATIRLATTI

Başkan Alkan ayrıca kayıt dışı yük ve yolcu taşımacılığı, korsan taşımacılık ve özelikle Turizm sektöründe Rent a car firmalarının taşımacı esnafına verdiği zararların önüne geçilmesi amacıyla hazırlanan ve TBMM'de bekletilen TÜRSAB Yasası'nın bir an önce yürürlüğe girmesi noktasında Bakan Ersoy'dan destek istedi.

BAKAN YARDIMCISI İLE DE GÖRÜŞTÜ

Ankara'da taşımacı esnafının yaşadığı sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını sürdüren Alkan, Bakan Ersoy'u ziyaretinin ardından aynı gün beraberinde Antalya Milletvekilleri Köse, Vural ve Taş ile Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ı makamında ziyaret etti.  Bakan Yardımcısı Gürcan'a da korsan ve kayıt dışı taşımacılık ile mücadeleleri hakkındaki çalışmalarını aktaran Alkan çözüm noktasında destek istedi. Alkan, yapılan çalışmalar sonucunda Ticaret Bakan Yardımcısı Gürcan'ın haksız rekabetin önlenmesine yönelik konunun Bayramdan sonra ele alınacağına yönelik açıklamalarını sosyal medya hesabından taşımacı esnafına müjde olarak duyurdu.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ