Antalyalıları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Akdeniz Belediyeler Birliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin böcek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na iş birliği mesajı içeren bir mesaj yayınladı. İkilinin beraber çıktığı bir kare ile paylaşım yapan Muhittin Böcek bunun yanı sıra İmamoğlu'nu tebrik etti. 

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU OLDU 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin Ankara’da düzenlediği seçimlerde İmamoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’le yarıştı. İmamoğlu, 765 delegenin oy kullandığı seçimlerde İmamoğlu 515 oy alarak Türkiye Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı seçildi. İmamoğlu’nun başkan seçilmesinin ardından tebrik mesajları gelmeye başladı. Bir mesaj da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten geldi.

BÖCEK'TEN İMAMOĞLU'NA TEBRİK MESAJI 

Böcek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı'na seçilen kıymetli dostum İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum." dedi.Böcek, İmamoğlu'nun TBB Başkanlığı'na kentlerin fayda sağlayacağına inandığını belirterek şunları söyledi:

"Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı olarak, kentlerimizin daha huzurlu ve üretken bir konuma gelmesi için Türkiye Belediyeler Birliği Başkanımız Ekrem İmamoğlu’yla dün olduğu gibi bugün de yarın da iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni dönemin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ