Yeni yapılanması ile dikkat çeken, Uluslararası İşbirliği Konseyi (ATİK) Antalya İl Başkanlığı, ATİK Genel Başkanı Aziz Şahin, ATİK Antalya Başkanı Erdoğan Budak ve Yönetim Kurulu ile birlikte, Antalya’da protokol ziyaretleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda ATİK Antalya, Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu ile bir araya geldi.

ATİK FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Verimli geçen görüşmelerde, Antalya ATİK faaliyetlerini anlattı, uluslararası ticaretin artmasına yönelik konular ele alındı. ATİK Antalya Başkanı Erdoğan Budak, yeni yapılanma ile birlikte son sürat çalışmalara başladıklarını belirterek, Antalya’da protokol ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ve kendilerini tanıtıp işbirliği içinde neler yapılabileceğini protokole ifade etme şansı bulduklarını söyledi. Budak, protokol ziyaretlerinin Antalya merkez ve ilçelerde de devam edeceğini söylerken, ATİK, Balkanlarda, Makedonya ve Kosova ile Bulgaristan’a iş ziyaretleri gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

ATİK 78 ÜLKEDE FAALİYET SÜRDÜRÜYOR

Yurtdışına yapılan ziyaretlerle ilgili konuşan ATİK Genel Başkanı Aziz Şahin,  "ATİK Antalya Yürütme Kurulu Başkanlığı başta olmak üzere, yönetim kulumuz ile birlikte bugün Antalya Vali Yardımcımız Mustafa Hulusi Arat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ali Bahar, Kepez Kaymakamımız Nusret Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal, Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanımız Ümit Mirza Çavuşoğlu’na ziyaretlerde bulunduk. Özellikle ticaret yapan iş insanlarımızın, hem Türkiye içerisinde hem de yurtdışında, ihracat yapabilmeleri için oluşturduğumuz kamu diplomasisi ve dünyada 78 ülkede 179 başkanlığı ile kurduğumuz sistem ile ticaret yapmalarını nasıl daha iyi sağlayabilirler bu konuda çalışıyoruz" diye konuştu. 

ATİK, YURTDIŞI ZİYARETLERİ DE GERÇEKLEŞTİRECEK

Önümüzdeki günlerde yine Balkanlarda, Makedonya ve Kosova Ticaret Odaları ve Belediyeler ile işbirliklerimiz oluşacak. Bu bölgelere ziyaretler yapacağız. Geçtiğimiz hafta Antalya’ya Çin heyeti gelmişti. Onların kurmuş oldukları Çin’in Ankara Büyükelçiliğine ziyaretlerde bulunacağız.Yine önümüzdeki günlerde Pakistan’ın İstanbul Başkonsolosu Antalya’da ATİK Yönetim Kurulu üyeleri ile temaslarda bulunacak. Pakistan Türkiye ilişkilerine ATİK olarak nasıl katkıda bulunabiliriz bunu konuşacağız. Yine önümüzdeki günlerde Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile ihraççılarımızın kanayan yarası, Bulgaristan ile yaşanana sıkıntıların çözümü amacıyla BAİB Başkanımız ile birlikte Bulgaristan’a giderek bu konuda temaslar da bulunacağız” dedi. Ziyaretlerde verdikleri destek için protokole, Uluslararası İşbirliği Konseyi Genel Başkanı Aziz Şahin ve Antalya Başkanı Erdoğan Budak tarafından, birer teşekkür plaketi verildi.

ZİYARETE KİMLER KATILDI?

Aziz Şahin- ATİK Genel Başkanı

Adana, Kurban Bayramı'na hazır! Kurbanlık fiyatları belli oldu... Adana, Kurban Bayramı'na hazır! Kurbanlık fiyatları belli oldu...

Erdoğan Budak- ATİK Antalya Başkanı

Ömer Demir- ATİK Antalya İstişare Başkanı Emre Aydın- ATİK Antalya Genel Sekreteri

Selçuk Savran – ATİK İnovasyon Başkan Yardımcısı

Ercan Öztürk – ATİK Antalya Üst Kurul Üyesi

Erkan Akgün -ATİK Genel Üst Kurul Üyesi

Ali Gültekin – ATİK Antalya Teşkilat Başkanı

Ersoy Çelik – ATİK Antalya Üye İlişkileri Komisyon Başkanı

Yahya Küçükyılmaz -ATİK Antalya Sektörler Komisyon Başkanı

Adnan Aziz Akpınar -ATİK Antalya Sosyal İlişkiler Komisyon Başkanı

Fatih Şahin- ATİK Antalya Mali İşler Komisyon Başkanı

Halil Öncü – ATİK Antalya Medya Komisyon Başkanı

Av. Esra Tutulmaz - ATİK Antalya Üyesi

Atik Prtokol Ziy4

Kaynak: HABER MERKEZİ