Antalya’da son günlerde rekor kıran sıcak hava dalgası, kentin sosyal ve ekonomik hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu durumun en belirgin yansımalarından biri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda yaşandı. Antalya Körfez Gazetesinden Ertuğrul Gün'ün haberine göre, aşırı sıcaklar nedeniyle toplantıya katılım yüzde 50 oranında düştü ve birçok meclis üyesi sıcak hava koşulları nedeniyle toplantıya katılamadı. Başkan Ali Bahar, boş koltuklara konuşmak zorunda kaldı.

SICAK HAVA İŞ DÜNYASINI DA ÇARPTI 

Meteoroloji verilerine göre, Antalya’da sıcaklık 33 derece ölçülürken nem oranı ise yüzde 90 sevilerine yaklaşarak adeta bunalttı. Bu aşırı sıcaklar, kentte yaşayanların günlük hayatını zorlaştırırken, iş dünyasında da önemli aksamalara yol açtı. ATSO Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, sıcak hava dalgasının etkilerini en çarpıcı biçimde gözler önüne serdi. Tarım sektörü temsilcileri, ürün kayıplarının yaşandığını ve susuzluk sorununun baş göstermeye başladığını dile getirdi. Diğer taraftan Antalya’da etkili olan nem oranın haftasonuna kadar devam edeceği ve Pazar günü rüzganın yön değiştirmesiyle yeni bir sıcak hava dalgasının geleceği öğrenildi.

ATSO HAKKINDA 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası; 58 bin üyesi, 169 milyon 250 bin liralık bütçesi, 49 meslek grubu, 117’si meclis üyesi olmak üzere 283 meslek komite üyesi ile Antalya’nın en etkili kurumlarından, Türkiye’nin en büyük Odalarından birisi olarak biliniyor. ATSO Serik, Kemer, Korkuteli, Elmalı, Gazipaşa, Akseki ilçelerinde temsilcilikleri aracılığıyla ilçelere de hizmet götürmeye devam ediyor.

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ-ERTUĞRUL GÜN