Ramazan Bayramı tatili Cuma günü itibariyle başlarken, onlarca sürücü tatil noktalarına ya da memleketlerine ulaşmak amacıyla yollara koyuldu. Yola düşen yüzlerce sürücüyü ise Düzce TEM otoyolunda büyük bir sürprizle karşılaştı. 

AZRAİL KOSTÜMÜYLE SÜRÜCÜLERİ UYARDI

Düzce’de Azrail kılığına giren bir vatandaş, deyim yerindeyse onlarca araç sürücüsünün aklını aldı. Motokurye olarak çalışan Resul Gür isimli vatandaş yüzüne maske taktı, eline tırpan aldı ve TEM Otoyolu’nun Düzce bölümünde trafik denetimi yapan polislerle birlikte sürücüleri uyardı. 

“BANA İŞ ÇIKARTMA” YAZILI PANKART DİKKAT ÇEKTİ

Trafik yoğunluğunda acı olayların yaşanmasını istemeyen motokurye Resul Gür ise Azrail kılığına girerek ilginç bir çalışmaya imza attı. Yüzüne maske takıp, eline tırpan alan Gür, boynuna "Emniyet kemerini tak, yavaş git. Bana iş çıkarma" yazılı pankart asarak, sürücüleri uyardı.

SÜRÜCÜLER AZRAİL’İ GÖRÜNCE DONUP KALDI 

Azrail kılığına giren ve elinde tırpanla gezen genci gören araç sürücülerinden kimileri donup kalırken bazıları da hem korktu hem de şaşırdı. Polis memurlarının durumu özetlemesi üzerine yaşadıkları kısa süreli şoku atlatan sürücüler, cep telefonlarına sarılarak o ilginç anları kayda aldı. 

AZRAİL KILIĞINA GİREN GENÇTEN ‘FARKINDALIK’ AÇIKLAMASI

Mesleğinden dolayı arkadaşlarıyla birlikte trafikte sık sık olumsuzluklara maruz kaldıklarını ve kazalar yaşadıklarını söyleyen Resul Gür, "Birçok arkadaşımı da bu kazalarda kaybettim. Bayram nedeniyle karayollarında da yoğunluk oluştu. Bende Ramazan bayramının acıya dönüşmemesi için böyle bir farkındalığa imza attım" dedi.  
 

Kaynak: İHA