Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentteki refüj, kavşak ve yeşil alanlarda yaz ayları için mevsimlik çiçek dikimlerine başladı. Bitkilerle bezenmiş renk cümbüşünün hakim olacağı Alanya, büyük bir çiçek bahçesine dönüşüyor.

BİRBİRİNDEN GÜZEL MEVSİMLİK ÇİÇEKLER ALANYA’YA RENK KATTI

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kentin estetik görünüme kavuşması için yeşil alan, refüj, kavşak, park ve çocuk parklarında yaz ayları için mevsimlik bitkilerin dikimlerine başladı. Muhtelif noktalarda gerçekleştirilen ekim çalışmalarında yazlık, mevsimlik ve çok yıllık bitkiler kullanılıyor. Yapılan çalışmalarda bu bahar 571 bin 250 adet mevsimlik çiçeğin toprakla buluşturulduğu belirtildi. Dikim alanlarında yıldız, düğme, sardunya, petunya, ipek, ateş böceği, rozet, vapurdumanı, lisyum mine, horozibiği, kadife ve zinnia türlerinde çiçekler toprakla buluşturuldu.

ALANYA BELEDİYESİ YAZ SEZONUNA HAZIR!

31 Mart yerel seçimlerinde MHP’den Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçen Alanya Belediyesi kaçakla mücadele kapsamında kıyı boyunda yer alan kaçak yapıları yıktı. Bunun dışında kıyı boyunda çevresel çalışmalara imza atan Alanya Belediyesi yaz sezonuna hazır hale geliyor.

Muhabir: BÜLENT ÖNER