Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevden affını isteyerek  istifa etmesinin ardından açıklama yaptı. Ekonomi programının aynı şekilde devam edeceği güvencesi veren Bakan Şimşek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır" dedi.

"İSTİFA İSTİFA KARARI ŞAHSİDİR VE KENDİ KARARIDIR" 

İstifa eden Erkan'a teşekkür eden Şimşek, "Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan’ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Hepsiburada’nın kurucusundan Antalya’da dikkat çeken açıklama Hepsiburada’nın kurucusundan Antalya’da dikkat çeken açıklama

YENİ ATAMA BAKAN ŞİMŞEK'İN ÖNERİSİ İLE...

Yeni Merkez Bankası Başkanının önerisi doğrultusunda atanacağını belirten Mehmet Şimşek, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

"Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum. Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz."

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN