Son günlerde sosyal medyanın gündemine yerleşen “YKS soruları çalındığı” iddialarına yanıt geldi. Adalet Bakanı Yılmaz iddiaları yalanlarken bu iddiaların yayılmasına neden olan sayfalar ise dava açılacağını açıkladı. 

YKS SORULARI İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILACAK

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi sorularının sızdırıldığına ilişkin bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında yer alan gerçeğe aykırı iddialar ve paylaşımlar hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir” dedi. 

GERÇEK DIŞI SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI ASLA KABUL EDİLEMEZ

Bakan Tunç, “Hedeflerine ulaşmak için yoğun bir çalışma dönemi geçiren adayların ve onlara sonsuz destek veren ailelerinin huzuru ile kurumlarımızın saygınlığını bozmaya yönelik yapılan gerçek dışı sosyal medya paylaşımları asla kabul edilemez. Hayallerindeki mesleğe kavuşmak için sınavda ter döken tüm adaylarımızın başarılı bir sınav geçirmiş olmalarını diliyor, istedikleri üniversitede eğitim hayatlarını sürdürmelerini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.  


                                 
 

Kaynak: İHA