Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri iş birliğiyle gerçekleştirilen yeni deniz otobüsü seferleri, yaz aylarında karayolu trafiğini hafifletmek ve deniz ulaşımını daha etkin hale getirmek amacıyla başlıyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın seçim vaatlerinden biri olan bu proje kapsamında, Bodrum-Turgutreis-Didim ve Fethiye-Marmaris güzergahlarında deniz otobüsü seferleri düzenlenecek.

TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALACAK 

1 Temmuz Kabotaj Bayramı'nda başlayacak olan Bodrum Turgutreis - Didim seferleri, deniz yoluyla seyahat edenler için önemli bir alternatif sunacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun katılımıyla Didim D-Marin Yolcu İskelesi'nde gerçekleştirilecek açılış töreni ile başlayacak seferler, yaz aylarında sıkça yaşanan karayolu trafiği yoğunluğunu azaltmayı hedefliyor.

O SÜRE 2 SAATE DÜŞÜYOR 

Projenin bir diğer ayağı ise 2 Temmuz'da başlayacak olan Fethiye-Marmaris arası deniz otobüsü seferleri. Bu seferlerle, 140 km olan kara yolunun yerine deniz yolunun tercih edilmesi, 48.5 deniz mili uzunluğundaki mesafenin yaklaşık 2 saatte kat edilmesi sağlanacak. Yolcular, Ege'nin muhteşem kıyılarını seyrederken konforlu ve hızlı bir yolculuk deneyimi yaşayacaklar.

KIYI BÖLGELERİ KEŞFEDİLECEK 

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin girişimiyle hayata geçirilen bu deniz otobüsü seferleri, hem yerli hem de yabancı turistler için daha güvenli, konforlu ve çevre dostu bir seyahat seçeneği sunmayı amaçlıyor. Bu yeni ulaşım alternatifleri, bölgedeki turizm hareketliliğini artırarak ekonomiye katkı sağlayacak ve doğal güzelliklerle dolu kıyı bölgelerinin keşfi için yeni fırsatlar sunacak.

Kaynak: İHA